Carlos Joaquín Correa (* 13. srpna 1994 Juan Bautista Alberdi) je argentinský profesionální fotbalista, který hraje na pozici útočníka či křídelníka za francouzský klub Olympique Marseille, kde je na hostování z Interu Milán a za argentinský národní tým.

...
...

Estudiantes

Estudiantes (2014) Correa se narodil v osadě Juan Bautista Alberdi v provincii Tucumán a fotbal začínal hrát v akademiích argentinských klubů River Plate, Renato Cesarini and Estudiantes. +more V A-týmu Estudiantes debutoval 10. června 2012 při prohře 1:3 proti All Boys. Ve své první sezóně v klubu nastoupil ještě do jednoho utkání, a to když v poslední minutě utkání proti Club Olimpo vystřídal Juana Sebastiána Veróna.

Ke konci sezóny 2012/13 se začal prosazovat do základní sestavy Estudiantes, když nastoupil do osmi utkáních. Svůj první gól Correa vstřelil 23. +more března 2014, když jediným gólem svého klubu rozhodl o remíze 1:1 s Vélez Sarsfield. Dne 3. září 2014 debutoval Correa v Copa Sudamericana, když odehrál celé utkání druhého kola proti Club de Gimnasia y Esgrima La Plata.

Sampdoria

Dne 16. prosince 2014 přestoupil Correa do italského prvoligového klubu UC Sampdoria za částku okolo 10 milionů dolarů. +more V klubu podepsal 9. ledna 2015 smlouvu až do roku 2019.

Correa debutoval 15. února 2015, když odehrál první poločas ligového utkání proti Chievu Verona. +more Ve své první sezóně v klubu nastoupil do 6 utkání v Serii A a na své konto si připsal jednu asistenci, kterou zaznamenal 31. května v posledním kole soutěže při remíze 2:2 s Parmou.

Correa vstřelil svůj první gól v dresu Sampdorie 17. ledna 2016 při prohře 1:2 s Carpi. +more Na svůj gól navázal i ve dvou následujících ligových střetnutích, když se prosadil i při prohrách s Neapolí (2:4) a Bolognou (2:3). Ve své druhé, a zároveň poslední, sezóně v klubu nastoupil do 25 zápasů Serie A, ve kterých vstřelil tři branky.

Sevilla

Dne 10. července 2016 přestoupil Correa do španělské Sevilly, a to za částku okolo 13 milionů euro. +more Svého debutu se dočkal 17. srpna, když se objevil v základní sestavě Sevilly v odvetném zápase španělského superpoháru proti Barceloně, nicméně prohře 0:3 zabránit nedokázal. Ve španělské nejvyšší soutěži Correa debutoval o tři dny později v prvním kole sezóny 2016/17 proti Espanyolu, když nastoupil na posledních deset minut utkání, které skončilo 6:4. V zápase evropských pohárů se Correa poprvé ve své kariéře objevil 14. září 2016, když v 64. minutě utkání základní skupiny Ligy mistrů proti Juventusu vystřídal Pabla Sarabiu při bezbrankové remíze. Mezi střelce Sevilly se poprvé zapsal 30. listopadu, když zaznamenal hattrick a připsal si další dvě asistence v zápase Copa del Rey proti SD Formentera při výhře 5:1. V La lize vstřelil svůj první gól 12. února 2017, když jediným gólem zápasu rozhodl o ligové výhře nad Las Palmas. O deset dní později vstřelil i svojí první branku v Lize mistrů UEFA při výhře 2:1 nad Leicesterem City v osmifinále soutěže.

Dne 13. září 2017 vstřelil v 72. +more minutě vyrovnávací gól na konečných 2:2 v zápase základní skupiny Ligy mistrů proti Liverpoolu. 11. dubna 2018 dostal ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov přímou červenou kartu po nevybíravém zákroku na Javiho Martíneze. O deset dní později nastoupil do finále Copa del Rey proti Barceloně, která zápas ovládla výsledkem 5:0.

Lazio

Dne 1. srpna 2018 se Correa vrátil do Itálie, když přestoupil do římského Lazia za částku okolo 16 milionů euro. +more V klubu podepsal pětiletou smlouvu. V dresu Lazia debutoval 18. srpna při ligové prohře 1:2 s Neapolí. 26. září vstřelil svojí první branku ve svém novém působišti, a to při výhře 2:1 nad Udinese. 4. října debutoval v zápase Evropské ligy, když se objevil v základní sestavě utkání základní skupiny proti německému Eintrachtu Frankfurt. Zápas, který skončil výhrou Eintrachtu 4:1 Correa nedohrál, protože byl v 58. minutě vyloučen. 24. dubna svým gólem rozhodl o postupu Lazia do finále Coppa Italia, když vstřelil jediný gól dvojzápasu proti AC Milán. Ve finále se Correa opět střelecky prosadil a pomohl Laziu k výhře 2:0 nad Atalantou, a k zisku své první trofeje. Ve své první sezóně v klubu odehrál 44 utkání, ve kterých vstřelil 9 branek.

Dne 10. října 2019 prodloužil Correa svou smlouvu s klubem do léta 2024. +more 22. prosince odehrál celé utkání italského superpoháru a svým výkonem pomohl k výhře 3:1 nad Juventusem. V sezóně 2019/20 nastoupil do 35 soutěžních utkání, ve kterých se desetkrát střelecky prosadil.

V sezóně 2020/21 nastoupil Correa do 38 zápasů v dresu Lazia, ve kterých vstřelil 11 gólů.

Inter Milán

Dne 26. srpna 2021 odešel Correa na roční hostování s povinnou opcí na následný přestup do konkurenčního Interu Milán. +more V klubu se sešel se svým bývalým trenérem z Lazia Simonem Inzaghim. V klubu debutoval 27. srpna, když v ligovém zápase proti Hellasu Verona vystřídal v 74. minutě Lautara Martíneze a následně dvěma góly rozhodl o výhře Interu 3:1. Dvakrát se také střelecky prosadil 31. října při ligové výhře 2:0 nad Udinese.

Correa debutoval v dresu argentinské reprezentace 9. června 2017 při výhře 1:0 v přátelském utkání s Brazílií v australském Melbourne. +more 13. června vstřelil svůj první reprezentační gól, a to při výhře 6:0 nad Singapurem. V červnu 2021 byl nominován na závěrečný turnaj Copa América. Na turnaji, který Argentina 11. července po výhře nad Brazílií ve finále ovládla, odehrál tři zápasy v základní skupině proti Chile, Uruguayi a Paraguayi.