Julián Álvarez

8
4
2

Julián Álvarez (* 31. ledna 2000) je argentinský profesionální fotbalista, který hraje na pozici útočníka či křídelníka za anglický klub Manchester City FC.Je to mistr Jižní Ameriky a mistr světa z Mistrovství světa v Kataru 2022 s argentinským národním týmem.

...

River Plate

Álvarez přišel do akademie River Plate v roce 2016. Álvarez se dostal do A-týmu River Plate pod vedením manažera Marcela Gallarda během sezóny 2018/19. +more V klubu debutoval 27. října 2018, a to v utkání Primera División proti Aldosivi.

Álvarez nastoupil do odvetného zápasu finále Poháru osvoboditelů 2018, a to při výhře River Plate nad Bocou Juniors. Álvarez vstřelil první gól své kariéry 17. +more března 2019 v ligovém zápase proti Independiente. Střelecky se prosadil ve finále Copa Argentina v roce 2019 proti Central Córdoba při výhře 3:0, a zajistil si tak trofej. V sezóně 2021 vstřelil Álvarez 18 branek v 21 zápasech domácí ligové soutěže, a stal se tak jejím nejlepším střelcem.

Manchester City

Dne 31. ledna 2022, v den jeho 22. +more narozenin, přestoupil do anglického Manchesteru City za částku okolo 19 milionů liber, což byla jeho výkupní klausule. V anglickém klubu podepsal smlouvu na pět a půl roku, ale zůstal na hostování v River Plate do konce sezóny.

Za argentinskou fotbalovou reprezentaci debutoval 3. června 2021 v kvalifikaci na Mistrovství světa proti Chile, a to když v 62. +more minutě vystřídal Ángela Di Maríu. Byl nominován na závěrečný turnaj Copa América 2021, který Argentina vyhrála. Na turnaji odehrál celkem 34 minut, a to ze zápasu základní skupiny proti Bolívii.