Jurij Jevsejčyk

8
4
2

Jurij Petrovyč Jevsejčyk (* 23. ledna 1971 Zolotonoša) je bývalý sovětský a ukrajinský zápasník - klasik a kurašista, který od roku 1998 reprezentoval Izrael.

Sportovní kariéra

Zápasu řecko-římskému se věnoval od 11 let v rodné Zolotonoše pod vedením Vladimira Kuzmenka. Jeho osobním trenérem byl Mykola Kryvonos. +more Vrcholově se připravoval v Doněcku. V Doněcku patřil k průkopníkům amerického fotbalu - hrál za klub Donetsk Scythians. Po rozpadu Sovětského svazu v roce 1991 reprezentoval rodnou Ukrajinu. Zápasil v nejtěžší váze do 130 kg. V roce 1996 dostal v ukrajinské olympijské nominaci na olympijské hry v Atlantě přednost Petro Kotok. V roce 1998 se začal objevovat na turnajích jako reprezentant Izraele.

V roce 2000 se kvalifikoval na olympijské hry v Sydney. Postup z bezejmenné čtyřčlenné skupiny si zkušeně pohlídal a postoupil přímo do semifinále proti Američanu Rulonu Gardnerovi. +more V zápase s Američanem se ujal vedení 2:0 a tento náskok držel do poslední minuty, kdy mu postupně došly síly a nechal Gardnera vyrovnat na 2:2. V následném prodloužení se nechal vytlačit ze žíněnky a prohrál 2:3. V boji o třetí místo takticky nezvládl zápas s Bělorusem Dmitrim Děbelkou a obsadil nepopulární 4. místo. V roce 2004 se kvalifikoval na olympijské hry v Athénách, kde nepostoupil ze základní skupiny proti Kubánci Mijaínu Lópezovi. Po olympijských hrách v Athénách se zápasu řecko-římskému nevěnoval. Zaujal ho kuraš, mladý sport podobný sambu, ve kterém reprezentoval Izrael do roku 2009.

Turnaj
1989199019911992199319941995199619971998199920002001200220032004
18192021222324252627282930313233
-115-130-120
Olympijské hry--4. úč. +more
Mistrovství světa-----5. -3. 5. úč. 6. úč.
Mistrovství Evropy---------6. 5. 4. 6. 4. 6. 6.
MS nadějí-1.
ME juniorů1.
.

[url=https://web. archive. +moreorg/web/20160305131026/https://www. iat. uni-leipzig. de/datenbanken/dbfoeldeak/daten. php. spid=54877E574DC94AFFB82FFCE6E27825BB]Výsledky Jurije Jevsejčyka na uni-leipzig. de[/url].

Kategorie:Sovětští klasici Kategorie:Ukrajinští klasici Kategorie:Izraelští klasici Kategorie:Izraelští olympionici Kategorie:Narození 1971 Kategorie:Narození 23. +more ledna Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži.