2

Jurriën David Norman Timber (* 17. června 2001 Utrecht) je nizozemský profesionální fotbalista, který hraje na pozici středního či pravého obránce za anglický klub Arsenal FC a za nizozemský národní tým.

...

Ajax

Timber se dostal do akademie Ajaxu v roce 2014 ve věku 13 let z akademie Feyenoordu. V A-týmu Ajaxu debutoval 7. +more března 2020 při výhře 3:1 nad SC Heerenveen.

V druhé polovině sezóny 2020/21 se začal pravidelně objevovat v základní sestavě Ajaxu. Svůj první gól v dresu Ajaxu vstřelil 2. +more května 2021, a to při výhře 4:0 nad Emmenem. Tento výsledek zajistil Ajaxu historicky 35. titul v Eredivisie.

Timber byl poprvé povolán do nizozemské reprezentace v červnu 2021. Svůj reprezentační debut si odbyl 2. +more června v přátelském utkání proti Skotsku. Byl nominován také na závěrečný turnaj EURO 2020. Objevil se v základní sestavě hned prvního zápasu základní skupiny proti Ukrajině a pomohl týmu k výhře 3:2. Na turnaji odehrál ještě jeden poločas zápasu proti Severní Makedonii a závěrečných 9 minut osmifinále proti Česku, které Nizozemsko prohrálo 0:2 a z turnaje tak bylo vyřazeno.