Kanoistika na Letních olympijských hrách 2000
Author
Albert FloresZávody v kanoistice se na Letních olympijských her 2000 v Sydney uskutečnily ve dnech 17.-20. září 2000 na kanále Penrith Whitewater Stadium (vodní slalom) a 26. září - 1. října 2000 na kanále Sydney International Regatta Centre (rychlostní kanoistika). Celkem 348 závodníků startovalo v 16 disciplínách (12 pro muže, 4 pro ženy).
Medailové pořadí zemí
Pořadí | Země | Zlatá olympijská medaile Zlato | +moresvg|25px'>Stříbrná olympijská medaile Stříbro | Bronzová olympijská medaile Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | 4 | 2 | 1 | 7 | |
2. | 4 | 1 | 3 | 8 | |
3. | 2 | 0 | 1 | 3 | |
4. | 2 | 0 | 0 | 2 | |
5. | 1 | 1 | 1 | 3 | |
5. | 1 | 1 | 1 | 3 | |
7. | 1 | 0 | 2 | 3 | |
8. | 1 | 0 | 1 | 2 | |
9. | 0 | 2 | 2 | 4 | |
10. | 0 | 2 | 0 | 2 | |
10. | 0 | 2 | 0 | 2 | |
12. | 0 | 1 | 1 | 2 | |
12. | 0 | 1 | 1 | 2 | |
12. | 0 | 1 | 1 | 2 | |
15. | 0 | 1 | 0 | 1 | |
15. | 0 | 1 | 0 | 1 | |
17. | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | Celkem | 16 | 16 | 16 | 48 |
Medailisté
Vodní slalom
Muži
wikitable % | Kategorie | Zlatá olympijská medaile Zlato | Výkon | +moresvg|24px'>Stříbrná olympijská medaile Stříbro | Výkon | Bronzová olympijská medaile Bronz | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|---|
C1 | 231,87 | 233,76 | 234,22 | ||||
C2 | Pavol Hochschorner Peter Hochschorner | 237,74 | Krzysztof Kołomański Michał Staniszewski | 243,81 | Marek Jiras Tomáš Máder | 249,45 | |
K1 | 217,25 | 223,71 | 225,03 |
Ženy
wikitable % | Kategorie | Zlatá olympijská medaile Zlato | Výkon | +moresvg|24px'>Stříbrná olympijská medaile Stříbro | Výkon | Bronzová olympijská medaile Bronz | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|---|
K1 | 247,04 | 251,88 | 254,77 |
Rychlostní kanoistika
Muži
wikitable % | Kategorie | Zlatá olympijská medaile Zlato | Výkon | +moresvg|24px'>Stříbrná olympijská medaile Stříbro | Výkon | Bronzová olympijská medaile Bronz | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|---|
C1 500 m | 2:24,813 | 2:25,809 | 2:27,591 | ||||
C1 1000 m | 3:54,379 | 3:56,071 | 3:56,437 | ||||
C2 500 m | Ferenc Novák Imre Pulai | 1:51,284 | Daniel Jędraszko Paweł Baraszkiewicz | 1:51,536 | Mitică Pricop Florin Popescu | 1:54,260 | |
C2 1000 m | Mitică Pricop Florin Popescu | 3:37,355 | Ibrahim Rojas Leobaldo Pereira | 3:38,753 | Stefan Uteß Lars Kober | 3:41,129 | |
K1 500 m | 1:57,847 | 1:58,393 | 1:59,563 | ||||
K1 1000 m | 3:33,269 | 3:34,649 | 3:35,057 | ||||
K2 500 m | Zoltán Kammerer Botond Storcz | 1:47,055 | Andrew Trim Daniel Collins | 1:47,895 | Ronald Rauhe Tim Wieskötter | 1:48,771 | |
K2 1000 m | Antonio Rossi Beniamino Bonomi | 3:14,461 | Markus Oscarsson Henrik Nilsson | 3:16,075 | Krisztián Bártfai Krisztián Veréb | 3:16,357 | |
K4 1000 m | Ákos Vereckei Gábor Horváth Zoltán Kammerer Botond Storcz | 2:55,188 | Jan Schäfer Mark Zabel Björn Bach Stefan Ulm | 2:55,704 | Grzegorz Kotowicz Adam Seroczyński Dariusz Białkowski Marek Witkowski | 2:55,704 |
Ženy
wikitable % | Kategorie | Zlatá olympijská medaile Zlato | Výkon | +moresvg|24px'>Stříbrná olympijská medaile Stříbro | Výkon | Bronzová olympijská medaile Bronz | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|---|
K1 500 m | 2:13,848 | 2:14,646 | 2:15,138 | ||||
K2 500 m | Birgit Fischerová Katrin Wagnerová | 1:56,996 | Katalin Kovácsová Szilvia Szabóová | 1:58,580 | Beata Sokołowská Aneta Pastuszkaová | 1:58,784 | |
K4 500 m | Birgit Fischerová Manuela Muckeová Anett Schucková Katrin Wagnerová | 1:34,532 | Rita Kőbánová Katalin Kovácsová Szilvia Szabóová Erzsébet Viskiová | 1:34,946 | Raluca Ioniţăová Mariana Limbăuová Elena Raduová Sanda Tomaová | 1:37,010 |
Important
Program
Česká výprava
Českou výpravu tvořilo 17 mužů a 2 ženy: Vodní slalom * Štěpánka Hilgertová - K1 (zlato) * Tomáš Indruch - C1 (13. místo) * Marek Jiras - C2 (bronz) * Tomáš Kobes - K1 (7. +more místo) * Tomáš Máder - C2 (bronz) * Irena Pavelková - K1 (5. místo) * Jiří Prskavec - K1 (13. místo) * Ondřej Štěpánek - C2 (5. místo) * Jaroslav Volf - C2 (5. místo).
Rychlostní kanoistika * Jan Andrlík - K2 1000 m (semifinále) * Jan Břečka - C2 500 m (semifinále), C2 1000 m (semifinále) * Martin Doktor - C1 500 m (8. místo), C1 1000 m (8. +more místo) * Pavel Holubář - K2 500 m (semifinále), K4 1000 m (semifinále) * Pavel Hottmar - K1 500 m (semifinále), K4 1000 m (semifinále) * Karel Leština - K4 1000 m (semifinále) * Jiří Polívka - K4 1000 m (semifinále) * Petr Procházka - C2 500 m (semifinále), C2 1000 m (semifinále) * Jan Souček - K2 1000 m (semifinále) * Radek Záruba - K1 1000 m (semifinále), K2 500 m (semifinále).
Externí odkazy
[url=https://web. archive. +moreorg/web/20120318234555/http://www. la84foundation. org/6oic/OfficialReports/2000/Masters/cs/CSresults. pdf]Oficiální výsledky vodního slalomu na LOH 2000[/url], la84foundation. org * [url=https://web. archive. org/web/20120318234541/http://www. la84foundation. org/6oic/OfficialReports/2000/Masters/cf/CFresults. pdf]Oficiální výsledky rychlostní kanoistiky na LOH 2000[/url], la84foundation. org.
Kategorie:Sporty na Letních olympijských hrách 2000 2000 Kategorie:Kanoistika v Austrálii Kategorie:Kanoistika v roce 2000