Karim Guédé (* 7. ledna 1985, Hamburk, Západní Německo) je slovenský fotbalový záložník a reprezentant s německým pasem, po matce původem z Toga, po otci z Francie, který momentálně působí v německém klubu SC Freiburg. Hrává na pozici defenzivního záložníka.

...

Karim Guédé se narodil v německém městě Hamburku tožské matce a francouzskému otci, zde i vyrůstal. Poté, co prošel mládežnickými výběry SC Hamm 02 a +more_Pauli'>FC St. Pauli započal svou seniorskou kariéru v třetiligovém klubu z Hamburku SC Concordia von 1907. V roce 2004 přestoupil do známějšího prvoligového klubu Hamburger SV, nicméně nastupoval pouze za rezervní tým.

FC Artmedia Bratislava

V roce 2006 přestoupil na Slovensko do mužstva FC Artmedia Bratislava, kde působil do zimní přestávky sezóny 2009/10. V Artmedii získal v sezóně 2007/08 titul ve slovenské Corgoň lize a rovněž vítězství ve slovenském poháru. +more V létě 2009 mu skončila smlouva a měl původně odejít do řeckého klubu Škoda Xanthi, z čehož nakonec sešlo a Guédé zůstal v Artmedii. Po postupném odchodu hráčů z Artmedie se i on stal jedním z těch, kteří přestoupili do konkurenčního Slovanu Bratislava.

ŠK Slovan Bratislava

V dresu bratislavského Slovanu vyhrál v roce 2010 slovenský pohár a v následující sezóně i ligový titul, pomohl také v Evropské lize k postupu přes srbský tým Crvena zvezda Bělehrad.

SC Freiburg

Ve 3. bundesligovém kole sezóny 2012/13 (+more_září'>15. září 2012) otevřel v 17. minutě skóre utkání proti hostujícímu Hoffenheimu, zápas skončil výhrou Freiburgu 5:3. 19. září 2013 v zápase základní skupiny Evropské ligy 2013/14 proti FC Slovan Liberec přišel na hřiště za stavu 2:0 pro Freiburg a chvíli nato byl napomínán žlutou kartu za hru rukou. V 78. minutě dostal druhou žlutou kartu za stejný prohřešek a následovalo vyloučení a nucený odchod ze hřiště. Během jeho dvanáctiminutového pobytu na hřišti navíc Liberec srovnal na konečných 2:2. Prakticky totéž se mu přihodilo i 7. listopadu 2013 v zápase s domácím mužstvem GD Estoril Praia, kde po dvou žlutých uviděl opět červenou kartu (v 88. minutě, zápas skončil remízou 0:0). Ve skupině skončil tým se ziskem 6 bodů na třetím místě a do jarních vyřazovacích bojů nepostoupil.

Karim Guédé byl v širší nominaci Toga na Mistrovství světa v roce 2006, ale kvůli zranění ramene neodehrál ani jeden zápas a později se do reprezentace již nedostal. Po pětileté lhůtě mohl nastoupit za jinou krajinu. +more Guédé požádal o slovenské občanství, které dostal 21. července 2011 a mohl poté nastoupit ve slovenské reprezentaci. Debutoval 10. srpna 2011 v zápase proti domácímu Rakousku, který Slovensko vyhrálo 2:1.

14. listopadu 2012 odehrál přátelský zápas s Českou republikou v Olomouci, ve druhém poločasu (76. +more minuta) jej nahradil na hřišti Filip Hološko. Slovenská reprezentace podlehla domácímu mužstvu 0:3. 19. listopadu 2013 dostal příležitost v přátelském utkání proti Gibraltaru, které mělo dějiště v portugalském Algarve ve městě Faro a bylo vůbec prvním oficiálním zápasem Gibraltaru po jeho přijetí za 54. člena UEFA v květnu 2013. V zápase se zrodila překvapivá remíza 0:0, za slovenský výběr nastoupili hráči z širšího reprezentačního výběru a také několik debutantů. Guédé odehrál kompletní počet minut.

FC Artmedia Bratislava * 1× vítěz 1. +more slovenské ligy (2007/08) * 1× vítěz slovenského poháru (2007/08).

ŠK Slovan Bratislava * 1× vítěz 1. +more slovenské ligy (2010/11) * 2× vítěz slovenského poháru (2009/10, 2010/11).

[url=https://web. archive. +moreorg/web/20120323212014/http://karim-guede. com/]Oficiální webová stránka hráče[/url] * [url=http://www. national-football-teams. com/player/44355/Karim_Guede. html]Profil hráče[/url] na National Football Teams. com * [url=http://eu-football. info/_player. php. id=27512]Profil hráče - reprezentační statistiky v A-mužstvu[/url], eu-football. info * [url=http://www. fussballdaten. de/spieler/guedekarim/2013/]Profil hráče[/url] na www. fussballdaten. de.

Kategorie:Slovenští fotbalisté Kategorie:Němečtí fotbalisté Kategorie:Fotbalisté SC Freiburg Kategorie:Fotbalisté Artmedie Bratislava Kategorie:Fotbalisté Slovanu Bratislava Kategorie:Narození 7. +more ledna Kategorie:Narození 1985 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Narození v Hamburku.