Karjala Cup 2019

8
4
2

Karjala Cup 2019 byl devatenáctý ročník mezinárodního hokejového turnaje Karjala Cup, který se konal od 7. do 10. listopadu 2019 ve finském Helsinkách a v ruském Jaroslavli. Turnaj se tradičně účastnilo čtyři země - Česko, Finsko, Rusko a Švédsko. Česká hokejová reprezentace skončila na turnaji na třetím místě. Ve svém prvním zápase proti Finsku prohrála 1:2. V druhém zápase však porazila Švédsko v prodloužení 4:3. Poslední zápas proti Rusku skončil remízou 3:3, a tak se o třetí místo utkala s Ruskem ve vyřazovacím zápase. Češi nakonec remizovali 4:4, ale v penaltovém rozstřelu podlehli 3:1 a umístili se tedy na třetím místě. Turnaj vyhrálo mužstvo Finska, které ve finále porazilo Švédsko 3:0. Pro Finsko to bylo celkově šesté vítězství na Karjala Cupu. Nejlepším střelcem turnaje se stal finský hokejista Kaapo Kakko s celkem pěti góly. Nejlepším střelcem českého týmu se stal Filip Chytil, který vstřelil dvě branky. Celkově se jednalo o velmi vyrovnaný turnaj, ve kterém byly zápasy často rozhodnuty až v prodloužení nebo v penaltovém rozstřelu. Karjala Cup 2019 tak nabídl napínavé a kvalitní hokejové zápasy a potvrdil svou pozici jako jedno z nejprestižnějších turnajů předsezóny.

Karjala Cup, tento hokejový reprezentační turnaj se odehrává každý rok 7.-10. listopadu, za účasti těchto hokejových reprezentací, České republiky, Finska, Švédska a Ruska.

Zápasy

Tabulka

2019 Kategorie:Lední hokej v roce 2019 Kategorie:Turnaje v ledním hokeji v Helsinkách Kategorie:Sport ve Finsku v roce 2019