8
4
2

Kenan Bajrić [kenan bajrič] (* 20. prosince 1994, Lublaň) je slovinský fotbalový obránce či záložník a reprezentant, od července 2021 hráč kyperského klubu Pafos FC, kde je na hostování ze slovenského mužstva ŠK Slovan Bratislava. Nejčastěji nastupuje na pozici středního obránce. Mimo Slovinsko působil na klubové úrovni na Slovensku a Kypru.

Svoji fotbalovou kariéru začal v klubu NK Interblock. V mládežnických kategoriích vedly jeho kroky do celku Olimpija Lublaň, jehož je odchovanec.

NK Olimpija Lublaň

Ligovou premiéru v dresu prvního týmu si odbyl ve věku 17 let proti mužstvu NK Mura, utkání 35. kola hraného 17. +more května 2012 skončilo domácí výhrou Lublaně v poměru 3:1. Svůj první ligový gól za Olimpiji zaznamenal 10. 8. 2014 v souboji s klubem NK Radomlje (výhra 4:1), když v 71. minutě zvyšoval na 3:0. V ročníku 2015/16 získal s týmem ligový titul. Na jaře 2017 došel s Olimpijí až do finále slovinského poháru, v němž mužstvo podlehlo klubu NK Domžale 0:1. S celkem se rovněž představil v předkole Ligy mistrů UEFA a Evropské ligy UEFA. V Lublani se postupem času stal oporou a patřil k nejlepším stoperům slovinské nejvyšší soutěže. Nejvíce se mu dařilo na podzim 2017, v němž nastoupil ke všem 18 ligovým zápasům a vstřelil tři branky. Během celého svého působení odehrál ve všech soutěžích 128 střetnutí, ve kterých zaznamenal šest přesných střeleckých zásahů. V jarní části ročníku 2017/18 získala Olimpija „double“, tzn. ligový titul a triumf v domácím poháru a Bajrić se na tomto úspěchu částečně podílel.

ŠK Slovan Bratislava

V lednu 2018 přestoupil za 600 tisíc € na Slovensko, kde se dohodl na smlouvě platné na čtyři a půl roku se Slovanem Bratislava.

Sezóna 2017/18

Ligovou premiéru v dresu bratislavského týmu absolvoval ve 20. kole hraném 18. +more 2. 2018 proti Zemplínu Michalovce (remíza 1:1), odehrál celý zápas. 1. května 2018 nastoupil za Slovan ve finále slovenského poháru hraného v Trnavě proti celku MFK Ružomberok, "belasí" porazili svého soupeře v poměru 3:1 a obhájili tak zisk této trofeje z předešlé sezony 2016/17.

Sezóna 2018/19

Se Slovanem postoupil přes moldavský tým FC Milsami Orhei (výhry 4:2 a 5:0) a mužstvo Balzan FC z Malty (prohra 1:2 a výhra 3:1) do třetího předkola Evropské ligy UEFA 2018/19, v němž "belasí" vypadli po výhře 2:1 a prohře 0:4 s rakouským celkem Rapid Vídeň. Poprvé v sezoně se trefil ve 13. +more kole v souboji s klubem FK Železiarne Podbrezová (výhra 2:0), když ve druhé minutě otevřel skóre zápasu. Se Slovanem získal 14. dubna 2019 po výhře 3:0 nad týmem MŠK Žilina šest kol před koncem ročníku mistrovský titul.

Sezóna 2019/20

S "belasými" se představil v prvním předkole Ligy mistrů UEFA proti černohorskému celku FK Sutjeska Nikšić a po vypadnutím s tímto soupeřem bylo jeho mužstvo přesunuto do předkol Evropské ligy UEFA, kde se Slovanem postoupil přes kosovský klub KF Feronikeli (výhry doma 2:1 a venku 2:0), tým Dundalk FC z Irska (výhry doma 1:0 a venku 3:1) a řecké mužstvo PAOK Soluň (výhra doma 1:0 a prohra venku 2:3) do skupinové fáze. Se Slovanem byl zařazen do základní skupiny K, kde v konfrontaci s kluby Beşiktaş JK (Turecko), SC Braga (Portugalsko) a Wolverhampton Wanderers FC (Anglie) skončil s "belasými" na třetím místě tabulky a do jarního play-off s nimi nepostoupil.

Svůj první ligový gól v ročníku zaznamenal v pátém kole 17. 8. +more 2019 v souboji s týmem ŠKF iClinic Sereď, když při vysoké výhře 4:0 na půdě soupeře otevřel ve 25. minutě skóre utkání. Podruhé v sezoně skóroval proti mužstvu FK Senica (výhra 2:0), trefil se v úvodní nastavené minutě prvního poločasu. Svoji třetí branku v ročníku dal 20. června 2020 proti klubu MŠK Žilina, Se Slovanem v tomto zápase porazil soupeře 3:2 a obhájil s ním díky tomuto vítězství titul z předešlé sezony 2018/19. S "belasými" ve stejném ročníku triumfoval i ve slovenském poháru a získal tak s týmem „double“.

Sezóna 2020/21

Za Slovan odehrál zápas druhého předkola Evropské ligy UEFA 2020/21 proti finskému mužstvu Kuopion Palloseura, se kterým po prohře 1:2 po penaltovém rozstřelu společně se svými spoluhráči ze soutěže vypadl. Svůj první gól v ročníku dal 20. +more září 2020 v souboji s klubem MŠK Žilina, když po přesném přihrávce Mohy srovnával na konečných 2:2. Podruhé v sezoně vsítil branku ve 26. kole v souboji proti v té době druhému týmu tabulky FC DAC 1904 Dunajská Streda (remíza 2:2), když v 77. minutě dával na 2:1. Na jaře 2021 vybojoval se Slovanem již třetí ligový primát v řadě. Zároveň s klubem získal podruhé za sebou po výhře 2:1 po prodloužení nad celkem MŠK Žilina domácí pohár a týmu pomohl poprvé v jeho historii k obhájení doublu.

Pafos FC (hostování)

V červenci 2021 odešel i kvůli konkurenci na postě stopera (středního obránce) na roční hostování na Kypr do mužstva Pafos FC. Sešel se zde se svým krajanem, trenérem Darkem Milaničem, který jej vedl ve Slovanu. +more Debut v tamní nejvyšší soutěži si odbyl 21. 8. 2021 v úvodním kole v souboji s APOELem FC, když při vysoké výhře 4:0 nastoupil na celých 90 minut. V létě 2022 se na start letní přípravy vrátil do Slovanu Bratislava. Následně však v červenci 2022 do Pafosu zamířil zpět hostovat.

Je bývalý mládežnický reprezentant, hrál za slovinské výběry do 18 a 21 let.

A-mužsto

V A-týmu Slovinska debutoval v přátelském utkání hraném v Nyíregyháze 11. listopadu 2020 proti Ázerbájdžánu (remíza 0:0), odehrál celých devadesát minut.

Reprezentační zápasy

;Zápasy Kenana Bajriće v A-týmu slovinské reprezentace

202020
202120
Celkem40

[url=https://www. skslovan. +morecom/hraci/A-Kenan_Bajric]Profil hráče[/url] na skslovan. com * [url=http://www. fortunaliga. sk/hrac/1395-kenan-bajric]Profil hráče[/url] na fortunaliga. sk * [url=https://int. soccerway. com/players/kenan-bajri/239574/]Profil hráče[/url] na soccerway. com * [url=https://www. transfermarkt. com/kenan-bajric/profil/spieler/226793]Profil hráče[/url] na transfermarkt. com * [url=http://www. nzs. si/reprezentanca/default. asp. id_selekcije=10&id_igralca=65444&id_menu=108]Profil hráče[/url] na nzs. si * [url=https://www. national-football-teams. com/player/80331/Kenan_Bajric. html]Profil hráče[/url] na National Football Teams. com * [url=https://eu-football. info/_player. php. id=31235]Profil hráče - reprezentační statistiky v A-mužstvu[/url] na eu-football. info.

Kategorie:Slovinští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví obránci Kategorie:Fotbaloví záložníci Kategorie:Fotbalisté NK Interblock Lublaň Kategorie:Fotbalisté NK Olimpija Lublaň Kategorie:Fotbalisté Slovanu Bratislava Kategorie:Fotbalisté Pafos FC Kategorie:Vítězové 1. +more slovenské fotbalové ligy Kategorie:Slovinští fotbaloví reprezentanti Kategorie:Narození v Lublani Kategorie:Narození 1994 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Narození 20. prosince.