Kia Korea Open 2014 – ženská dvouhra

8
4
2

Do soutěže ženské dvouhry na tenisovém turnaji Kia Korea Open 2014 nastoupilo třicet dva hráček. Obhájkyní titulu byla polská světová pětka a nejvýše nasazená Agnieszka Radwańská, kterou ve čtvrtfinále vyřadila Lepčenková.

Soutěž vyhrála druhá nasazená Češka nasazená Karolína Plíšková, která ve finále zdolala americkou turnajovou pětku Varvaru Lepčenkovou ve třech setech 6-3, 6-7 a 6-2. Na okruhu WTA Tour si tak připsala druhou turnajovou trofej kariéry z dvouhry a první singlový titul v probíhající sezóně, když týden předtím odešla jako poražená finalistka z Hong Kong Tennis Open. +more V následné pondělní aktualizaci žebříčku WTA z 22. září 2014 postoupila o jednu příčku na své kariérní maximum, když jí patřilo 31. místo.

Při slavnostním ceremoniálu lounská rodačka uvedla: „Bylo to skvělé finále a jsem šťastná, že mám druhý titul. Minulý týden jsem finále prohrála s Lisickou, teď už to vyšlo. +more“ Kromě finanční odměny 112 467 dolarů si také odvezla auto Kia Sorento, když se sponzorství turnaje ujala v roce 2014 automobilka Kia. Na adresu bonusu dodala: „Nevěděla jsem, že dostanu také auto, to bylo obrovské překvapení. A přitom ještě ani nemám řidičák. “.

Dvouhra

Nasazení hráček

# Agnieszka Radwańská (čtvrtfinále) # 'Karolína Plíšková (vítězka) # Klára Koukalová (2. kolo) # Magdaléna Rybáriková (čtvrtfinále, skreč) # Varvara Lepčenková (finále) # Kaia Kanepiová (čtvrtfinále) # Caroline Garciaová (1. +more kolo) # Heather Watsonová (1. kolo).