Kolem Belgie 2022

8
4
2

91. ročník etapového cyklistického závodu Kolem Belgie (oficiálně Baloise Belgium Tour) se konal mezi 15. a 19. červnem 2022 v Belgii. Celkovým vítězem se stal Švýcar Mauro Schmid z týmu Quick-Step-Alpha Vinyl. Na druhém a třetím místě se umístili Belgičané Tim Wellens (Lotto-Soudal) a Quinten Hermans (Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux). Závod byl součástí UCI ProSeries 2022 na úrovni 2.Pro.

Týmy

Závodu se zúčastnilo 8 z 18 UCI WorldTeamů, 6 UCI ProTeamů a 8 UCI Continental týmů. Všechny týmy nastoupily na start se sedmi závodníky kromě týmů Baloise Trek Lions s šesti jezdci a Teamu DSM s pěti jezdci. +more Reinardt Janse van Rensburg (Lotto-Soudal) neodstartoval úvodní etapu, závod tak odstartovalo 150 jezdců. Do cíle v Beringenu dojelo 125 z nich.

216. červnaBeveren - Knokke-Heist175,6 km20pxRovinatá etapa
317. červnaScherpenheuvel-Zichem - Scherpenheuvel-Zichem11,8 km20pxIndividuální časovka
418. červnaDurbuy - Durbuy172,3 km20pxZvlněná etapa
519. červnaGingelom - Beringen182,1 km20pxRovinatá etapa
Celková délka707,7 km
.

Průběžné pořadí

%" | Etapa%" | Vítěz%"| Celkové pořadí 25px%"| Bodovací soutěž +moresvg'>25px%"| Soutěž bojovnosti 25px%"| Soutěž mladých jezdců 25px%"| Soutěž týmů
1Mads PedersenMads PedersenMads PedersenMark DonovanThibau NysIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux
2Jasper PhilipsenMads PedersenMads PedersenDaan van SintmaartensdijkThibau NysIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux
3Yves LampaertMads PedersenMads PedersenDaan van SintmaartensdijkKévin VauquelinQuick-Step-Alpha Vinyl
4Quinten HermansMauro SchmidMads PedersenDries De BondtKévin VauquelinIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux
5Fabio JakobsenMauro SchmidMads PedersenDries De BondtKévin VauquelinIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux
Konečné pořadíMauro SchmidMads PedersenDries De BondtKévin VauquelinIntermarché-Wanty-Gobert Matériaux
* V 2. etapě nosil Tim Wellens, jenž byl druhý v bodovací soutěži, červený dres, protože vedoucí závodník této klasifikace Mads Pedersen nosil modrý dres pro lídra celkového pořadí. * V etapách 3 a 4 nosil Jasper Philipsen, jenž byl druhý v bodovací soutěži, červený dres, protože vedoucí závodník této klasifikace Mads Pedersen nosil modrý dres pro lídra celkového pořadí.

Konečné pořadí

Legenda
20pxOznačuje lídra celkového pořadí+moresvg'>20pxOznačuje lídra soutěže bojovnosti
20pxOznačuje lídra bodovací soutěže20pxOznačuje lídra soutěže mladých jezdců
.

Celkové pořadí

120pxQuick-Step-Alpha Vinyl15h 58' 40"
2Lotto-Soudal+ 0"
3Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 12"
4Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux+ 45"
5Lotto-Soudal+ 1' 09"
6+moresvg'>20pxAlpecin-Fenix+ 1' 54"
720pxTrek-Segafredo+ 2' 12"
8Alpecin-Fenix+ 2' 34"
9Alpecin-Fenix+ 2' 37"
10Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling+ 3' 03"

4Bingoal Pauwels Sauces WB20
5Minerva Cycling Team17

5Bora-Hansgrohe+ 10' 57"
6Bolton Equities Black Spoke Pro Cycling+ 11' 21"
7B&B Hotels-KTM+ 12' 58"
8Minerva Cycling Team+ 22' 23"