Kolem Belgie 2023

8
4
2

92. ročník etapového cyklistického závodu Kolem Belgie (oficiálně Baloise Belgium Tour) se konal mezi 14. a 18. červnem 2023 v Belgii. Celkovým vítězem se stal Nizozemec Mathieu van der Poel z týmu Alpecin-Deceuninck. Na druhém a třetím místě se umístili Nor Søren Wærenskjold (Uno-X Pro Cycling Team) a Dán Casper Pedersen (Soudal-Quick-Step). Závod byl součástí UCI ProSeries 2023 na úrovni 2.Pro.

Týmy

Závodu se zúčastnilo 6 z 18 UCI WorldTeamů, 10 UCI ProTeamů a 5 UCI Continental týmů. Všechny týmy nastoupily na start se sedmi jezdci, závod tak odstartovalo 147 jezdců. +more Do cíle v Bruselu dojelo 125 z nich.

UCI WorldTeamy

UCI ProTeamy

UCI Continental týmy

Trasa a etapy

EtapaDatumTrasaVzdálenostTypVítěz
114. červnaScherpenheuvel-Zichem - Scherpenheuvel-Zichem164,9 km+moresvg'>20pxRovinatá etapa

Průběžné pořadí

%" | Etapa%" | Vítěz%" | Celkové pořadí 25px%" | Bodovací soutěž +moresvg'>25px%" | Soutěž bojovnosti 25px%" | Soutěž mladých jezdců 25px%" | Soutěž týmů
1Jasper PhilipsenJasper PhilipsenJasper PhilipsenJacob ScottOded KogutEolo-Kometa
2Fabio JakobsenFabio JakobsenFabio JakobsenJacob ScottMathias VacekSoudal-Quick-Step
3Søren WærenskjoldMathieu van der PoelFabio JakobsenJacob ScottMathias VacekSoudal-Quick-Step
4Mathieu van der PoelMathieu van der PoelMathieu van der PoelAaron Van PouckeMathias VacekTrek-Segafredo
5Fabio JakobsenMathieu van der PoelMathieu van der PoelAlex ColmanMathias VacekTrek-Segafredo
Konečné pořadíbackground:#f00;" | Mathieu van der PoelAlex ColmanMathias VacekTrek-Segafredo
* V 2. etapě nosil Timothy Dupont, jenž byl třetí v bodovací soutěži, červený dres, neboť lídr této klasifikace Jasper Philipsen nosil fialový dres lídra celkového pořadí a druhý závodník této klasifikace Fabio Jakobsen nosil dres mistra Evropy. * Ve 3. etapě nosil Mathieu van der Poel, jenž byl druhý v bodovací soutěži, červený dres, neboť lídr této klasifikace Fabio Jakobsen nosil fialový dres lídra celkového pořadí. * V 5. etapě nosil Søren Wærenskjold, jenž byl druhý v bodovací soutěži, červený dres, neboť lídr této klasifikace Mathieu van der Poel nosil fialový dres lídra celkového pořadí.

Konečné pořadí

Legenda
20pxOznačuje lídra celkového pořadí+moresvg'>20pxOznačuje lídra bodovací soutěže