Kolem Chaj-nanu 2023

8
4
2

15. ročník etapového cyklistického závodu Kolem Chaj-nanu se konal mezi 5. a 9. říjnem 2023 v čínské provincii Chaj-nan. Celkovým vítězem se stal Španěl Óscar Sevilla z týmu Team Medellín-EPM. Na druhém a třetím místě se umístili Australan Sebastian Berwick (Israel-Premier Tech) a Kanaďan James Piccoli (China Glory Continental Cycling Team). Závod byl součástí UCI ProSeries 2023 na úrovni 2.Pro.

Týmy

Závodu se zúčastnily 4 UCI ProTeamy, 14 UCI Continental týmů a 2 národní týmy. Všechny týmy nastoupily na start se sedmi závodníky kromě týmů Bodywrap LTwoo Cycling Team China Glory Continental Cycling Team, čínského národního týmu, mongolského národního týmu, Pingtan International Tourism Island Cycling Team, St George Continental Cycling Team a Tianyoude Hotel Cycling Team s šesti jezdci a Hengxiang Cycling Team s pěti jezdci. +more Závod tak odstartovalo 131 jezdců. Do cíle v San-ja dojelo 104 z nich.

Průběžné pořadí

EtapaVítězCelkové pořadí 20pxBodovací soutěž +moresvg'>20pxVrchařská soutěž 20pxSoutěž týmů
1George JacksonGeorge JacksonGeorge JacksonÓscar SevillaTeam Corratec-Selle Italia
2Sebastian BerwickSebastian BerwickValerio ContiÓscar SevillaIsrael-Premier Tech
3James PiccoliÓscar SevillaÓscar SevillaWilmar ParedesIsrael-Premier Tech
4Nicolas Dalla ValleÓscar SevillaSebastian BerwickMichał PomorskiIsrael-Premier Tech
5Jesper RaschÓscar SevillaNicolas Dalla ValleMichał PomorskiIsrael-Premier Tech
Konečné pořadíÓscar SevillaNicolas Dalla ValleMichał PomorskiIsrael-Premier Tech
* Ve 2. etapě nosil Nicolas Dalla Valle, jenž byl druhý v bodovací soutěži, zelený dres, protože lídr této klasifikace George Jackson nosil žlutý dres pro lídra celkového pořadí. * Ve 4. etapě nosil Valerio Conti, jenž byl druhý v bodovací soutěži, zelený dres, protože lídr této klasifikace Óscar Sevilla nosil žlutý dres pro lídra celkového pořadí.