Konečné pořadíKonečné pořadí
Vítěz
2. místo
3. místo
100. ročník jednodenního cyklistického závodu Kolem Flander se konal 3. dubna 2016 v Belgii. Závod dlouhý 255 km vyhrál Slovák Peter Sagan z týmu Tinkoff. Na druhém a třetím místě se umístili Švýcar Fabian Cancellara (Trek-Segafredo) a Belgičan Sep Vanmarcke (LottoNL-Jumbo).

Rozhodující únik dne se utvořil 30 km před cílem. Dostal se do něj Michał Kwiatkowski (Team Sky), Peter Sagan (Tinkoff) a Sep Vanmarcke (LottoNL-Jumbo). +more Při posledním výjezdu na Oude Kwaremont Kwiatkowski odpadnul a na Paterbergu, jenž následoval krátce poté, Sagan odpáral Vanmarckeho a zahájil sólo jízdu pro vítězství. Vanmarcke se spojil s Cancellarou ve snaze ho dohnat, ale Sagan byl schopen do cíle dojet osamocen. Cancellara nakonec získal druhé místo a Vanmarcke třetí, oba se ztrátou více než 20 sekund na vítěze.

Týmy

Závodu se zúčastnilo celkem 25 týmů, včetně 18 UCI WorldTeamů a 7 UCI Professional Continental týmů. Každý tým přijel s osmi jezdci, na start se tedy celkem postavilo 200 jezdců. +more Do cíle v Oudenaarde dojelo 118 jezdců.

UCI WorldTeamy * AG2R La Mondiale * Astana * BMC Racing Team * Cannondale * Etixx-Quick-Step * FDJ * IAM Cycling * Lampre-Merida * LottoNL-Jumbo * Lotto-Soudal * Movistar Team * Orica-GreenEDGE * Team Dimension Data * Team Giant-Alpecin * Team Katusha-Alpecin * Team Sky * Tinkoff * Trek-Segafredo

UCI Professional Continental týmy * Bora-Argon 18 * CCC-Sprandi-Polkowice * Direct Énergie * Roompot-Oranje Peloton * Topsport Vlaanderen-Baloise * Wanty-Groupe Gobert * Southeast-Venezuela