Konečné pořadíKonečné pořadí
Vítěz
2. místo
3. místo
101. ročník jednodenního cyklistického závodu Kolem Flander se konal 2. dubna 2017 v Belgii. Závod dlouhý 260,8 km vyhrál Belgičan Philippe Gilbert z týmu Quick-Step Floors díky útoku na stoupání Oude Kwaremont 55 km před cílem. Na druhém a třetím místě se umístili Belgičan Greg Van Avermaet (BMC Racing Team) a Nizozemec Niki Terpstra (Quick-Step Floors).

Týmy

Závodu se zúčastnilo celkem 25 týmů. Všech 18 UCI WorldTeamů bylo pozváno automaticky a muselo se zúčastnit závodu. +more Společně se sedmi UCI Professional Continental týmy tak utvořili startovní peloton složený z 25 týmů. Každý tým přijel s osmi jezdci. Ráno před startem odstoupil ze závodu Jens Keukeleire (Orica-Scott), celkem se tedy na start postavilo 199 jezdců. Do cíle v Oudenaarde dojelo 123 jezdců.