Konečné pořadíKonečné pořadí
Vítěz
2. místo
3. místo
104. ročník jednodenního cyklistického závodu Kolem Flander se konal 18. října 2020 v Belgii. Závod dlouhý 243,3 km vyhrál Nizozemec Mathieu van der Poel z týmu Alpecin-Fenix. Na druhém a třetím místě se umístili Wout van Aert (Team Jumbo-Visma) a Alexander Kristoff (UAE Team Emirates).

Závod se měl původně konat 5. +more dubna 2020, ale musel být odložen kvůli pandemii covidu-19. 17. března 2020 bylo oznámeno, že se závod nebude konat v původním termínu. 5. května bylo oznámeno, že byl závod přeložen na 18. října. Závod byl mírně zkrácen kvůli nečekanému termínu na konci sezóny a kvůli nabitému říjnovému cyklistickému programu.

Týmy

Závodu se zúčastnilo celkem 25 týmů. Všech 19 UCI WorldTeamů bylo pozváno automaticky a muselo se zúčastnit závodu. +more Společně s šesti UCI ProTeamy tak utvořili startovní peloton složený z 25 týmů. Každý tým přijel se sedmi jezdci, kromě týmů Movistar a UAE Team Emirates, které přijely s šesti jezci. Celkem se na start postavilo 173 jezdců. Do cíle v Oudenaarde dojelo 110 jezdců.

UCI WorldTeamy

AG2R La Mondiale * Astana * Bahrain-McLaren * Bora-Hansgrohe * Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux * Cofidis * EF Pro Cycling * Elegant-Quick-Step * Groupama-FDJ * Israel Start-Up Nation * Lotto-Soudal * Mitchelton-Scott * Movistar Team * NTT Pro Cycling * Ineos Grenadiers * Team Jumbo-Visma * Team Sunweb * Trek-Segafredo * UAE Team Emirates