Kolem Turecka 2022

8
4
2

57. ročník etapového cyklistického závodu Kolem Turecka se konal mezi 10. a 17. dubnem 2022 v Turecku. Celkovým vítězem se stal Novozélanďan Patrick Bevin z týmu Israel-Premier Tech. Na druhém a třetím místě se umístili Australan Jay Vine (Alpecin-Fenix) a Argentinec Eduardo Sepúlveda (Drone Hopper-Androni Giocattoli). Závod byl součástí UCI ProSeries 2022 na úrovni 2.Pro.

Týmy

Závodu se zúčastnilo 6 z 18 UCI WorldTeamů, 12 UCI ProTeamů a 7 UCI Continental týmů. Všechny týmy nastoupily na start se sedmi závodníky kromě týmů Bora-Hansgrohe, Lotto-Soudal, Uno-X Pro Cycling Team a Drone Hopper-Androni Giocattoli s šesti jezdci a týmu Astana Qazaqstan Team s pěti jezdci. +more Závod tak odstartovalo 169 jezdců. Do cíle v Istanbulu dojelo 150 z nich.

Průběžné pořadí

EtapaVítězCelkové pořadí 25pxBodovací soutěž +moresvg'>25pxVrchařská soutěž 25pxSoutěž tureckých krás 25pxSoutěž týmů
1Caleb EwanCaleb EwanCaleb EwanNicolas EdetVitalij ButsIsrael-Premier Tech
2Kaden GrovesKaden GrovesKaden GrovesNoah GraniganNoah GraniganIsrael-Premier Tech
3Jasper PhilipsenJasper PhilipsenJasper PhilipsenNoah GraniganVitalij ButsIsrael-Premier Tech
4Eduardo SepúlvedaEduardo SepúlvedaJasper PhilipsenEduardo SepúlvedaVitalij ButsEquipo Kern Pharma
5Sam WelsfordEduardo SepúlvedaJasper PhilipsenEduardo SepúlvedaVitalij ButsEquipo Kern Pharma
6Caleb EwanEduardo SepúlvedaJasper PhilipsenNoah GraniganBatuhan ÖzgürEquipo Kern Pharma
7Patrick BevinPatrick BevinJasper PhilipsenNoah GraniganBatuhan ÖzgürEquipo Kern Pharma
8Etapa zrušena kvůli špatnému počasíEtapa zrušena kvůli špatnému počasíEtapa zrušena kvůli špatnému počasíEtapa zrušena kvůli špatnému počasíEtapa zrušena kvůli špatnému počasíEtapa zrušena kvůli špatnému počasí
Konečné pořadíPatrick BevinJasper PhilipsenNoah GraniganBatuhan ÖzgürEquipo Kern Pharma
* Ve 2. etapě nosil Jasper Philipsen, jenž byl druhý v bodovací soutěži, zelený dres, protože lídr této klasifikace Caleb Ewan nosil světle modrý dres vedoucího závodníka celkového pořadí. * Ve 3. etapě nosil Jasper Philipsen, jenž byl druhý v bodovací soutěži, zelený dres, protože lídr této klasifikace Kaden Groves nosil světle modrý dres vedoucího závodníka celkového pořadí. * Ve 3. etapě nosil Vitalij Buts, jenž byl druhý v soutěži tureckých krás, bílý dres, protože lídr této klasifikace Noah Granigan nosil červený dres vedoucího závodníka vrchařské soutěže. * Ve 4. etapě nosil Kaden Groves, jenž byl druhý v bodovací soutěži, zelený dres, protože lídr této klasifikace Jasper Philipsen nosil světle modrý dres vedoucího závodníka celkového pořadí. * V etapách 5 a 6 nosil Noah Granigan, jenž byl druhý ve vrchařské soutěži, červený dres, protože lídr této klasifikace Eduardo Sepúlveda nosil světle modrý dres vedoucího závodníka celkového pořadí.

Konečné pořadí

Legenda
20pxOznačuje lídra celkového pořadí+moresvg'>20pxOznačuje lídra soutěže tureckých krás