Kolem Turecka 2023

8
4
2

58. ročník etapového cyklistického závodu Kolem Turecka se konal mezi 8. a 15. říjnem 2023 v Turecku. Celkovým vítězem se stal Kazach Alexej Lucenko z týmu Astana Qazaqstan Team. Na druhém a třetím místě se umístili Němec Ben Zwiehoff (Bora-Hansgrohe) a Kolumbijec Harold Tejada (Astana Qazaqstan Team). Závod byl součástí UCI Europe Tour 2023 na úrovni 2.1.

Týmy

Závodu se zúčastnilo 4 z 18 UCI WorldTeamů, 7 UCI ProTeamů, 12 UCI Continental týmů a nizozemský národní tým. Všechny týmy nastoupily na start se sedmi závodníky kromě týmů Global 6 Cycling, Shimano Racing Team, Team Medellín-EPM a UAE Team Emirates s šesti jezdci, závod tak odstartovalo 164 jezdců. +more Do cíle v Istanbulu dojelo 130 z nich.

Průběžné pořadí

EtapaVítězCelkové pořadí 20pxBodovací soutěž +moresvg'>20pxVrchařská soutěž 20pxSoutěž tureckých krás 20pxSoutěž týmů
1Jasper PhilipsenJasper PhilipsenJasper PhilipsenTobias NoldeBram DisselBingoal WB
2Jasper PhilipsenJasper PhilipsenJasper PhilipsenLennert TeugelsWesley MolBurgos BH
3Alexej LucenkoAlexej LucenkoJasper PhilipsenAlexej LucenkoRóbigzon OyolaBora-Hansgrohe
4Jasper PhilipsenAlexej LucenkoJasper PhilipsenAlexej LucenkoRóbigzon OyolaBora-Hansgrohe
5Nico DenzAlexej LucenkoLuca ColnaghiAlexej LucenkoDawit YemaneBora-Hansgrohe
6Victor LangellottiAlexej LucenkoLuca ColnaghiAlexej LucenkoRóbigzon OyolaBora-Hansgrohe
7Jay VineAlexej LucenkoJasper PhilipsenJay VineRóbigzon OyolaBora-Hansgrohe
8Jasper PhilipsenAlexej LucenkoJasper PhilipsenJay VineMauro VerwiltBora-Hansgrohe
Konečné pořadíAlexej LucenkoJasper PhilipsenJay VineMauro VerwiltBora-Hansgrohe
* Ve 2. etapě nosil Gleb Syrica, jenž byl druhý v bodovací soutěži, zelený dres, protože lídr této klasifikace Jasper Philipsen nosil světle modrý dres lídra celkového pořadí. * Ve 3. etapě nosil Luca Colnaghi, jenž byl druhý v bodovací soutěži, zelený dres, protože lídr této klasifikace Jasper Philipsen nosil světle modrý dres lídra celkového pořadí. * Ve 4. etapě nosil Ben Zwiehoff, jenž byl třetí ve vrchařské soutěži, červený dres, protože lídr této klasifikace Alexej Lucenko nosil světle modrý dres lídra celkového pořadí a druhý závodník této klasifikace Róbigzon Oyola nosil bílý dres lídra soutěže tureckých krás. * V 5. etapě nosil Ben Zwiehoff, jenž byl druhý ve vrchařské soutěži, červený dres, protože lídr této klasifikace Alexej Lucenko nosil světle modrý dres lídra celkového pořadí. * V 6. etapě nosil Jay Vine, jenž byl druhý ve vrchařské soutěži, červený dres, protože lídr této klasifikace Alexej Lucenko nosil světle modrý dres lídra celkového pořadí. * V 7. etapě nosil Jay Vine, jenž byl třetí ve vrchařské soutěži, červený dres, protože lídr této klasifikace Alexej Lucenko nosil světle modrý dres lídra celkového pořadí a druhý závodník této klasifikace Róbigzon Oyola nosil bílý dres lídra soutěže tureckých krás.

Konečné pořadí

Legenda
20pxOznačuje lídra celkového pořadí+moresvg'>20pxOznačuje lídra vrchařské soutěže