Korea Open 2018

8
4
2

Korea Open 2018, oficiálním názvem KEB Hana Bank Korea Open 2018, byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se hrál na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem tenisového centra v soulském olympijském parku. Probíhal mezi 17. až 23. zářím 2018 v jihokorejské metropoli Soulu jako patnáctý ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 250 000 dolarů patřil do kategorie WTA International Tournaments. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře se opět stala světová desítka a obhájkyně titulu Jeļena Ostapenková z Lotyšska. +more Jako poslední přímá účastnice do dvouhry nastoupila lucemburská 104. hráčka žebříčku Mandy Minellaová (pod žebříčkovou ochranou).

Sedmý singlový titul na okruhu WTA Tour vybojovala 26letá Nizozemka Kiki Bertensová, čímž se posunula na nové kariérní maximum, 11. příčku světové klasifikace. +more Čtyřhru vyhrála korejská dvojice startující na divokou kartu Choi Ji-hee a Han Na-lae, jejíž členky získaly premiérové tituly na túře WTA. Vítězky se staly druhým jihokorejským párem, jenž vyhrál turnaj WTA.

.

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Choi Ji-hee * Jang Su-jeong * Park So-hyun

Následující hráčky nastoupily do hlavní soutěže pod žebříčkovou ochranou: * Margarita Gasparjanová * Bethanie Matteková-Sandsová * Mandy Minellaová

Následující hráčky si zajistily postup do hlavní soutěže v kvalifikaci: * Mona Barthelová * Varvara Flinková * Han Na-lae * Priscilla Honová * Dejana Radanovićová * Jil Teichmannová

;před zahájením turnaje * Sorana Cîrsteaová → nahradila ji Luksika Kumkhumová * Jekatěrina Makarovová → nahradila ji Bethanie Matteková-Sandsová * Tatjana Mariová → nahradila ji Dalila Jakupovićová

Ženská čtyřhra

StátHráčkaStátHráčkaWTANasazení
Irina-Camelia BeguováIoana Raluca Olaruová77. 1. +more
Dalila JakupovićováDarija Juraková104. 2.
Ellen PerezováArina Rodionovová196. 3.
Mona BarthelováJohanna Larssonová202. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Choi Ji-hee / Han Na-lae * Jang Su-jeong / Kim Na-ri

Kiki Bertensová vs. Ajla Tomljanovićová 7-6(7-2), 4-6, 6-2

Choi Ji-hee / Han Na-lae vs. Sie Šu-jing / Sie Su-wej 6-3, 6-2