Korea Open 2019

8
4
2

Korea Open 2019, oficiálním názvem KEB Hana Bank Korea Open 2019, byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se hrál na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem tenisového centra v soulském olympijském parku. Probíhal mezi 16. až 22. zářím 2019 v jihokorejské metropoli Soulu jako šestnáctý ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 250 000 dolarů patřil do kategorie WTA International Tournaments. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře se po odhlášení Sakkariové pro zranění zápěstí stala třicátá devátá tenistka světa Jekatěrina Alexandrovová z Ruska. +more Jako poslední přímá účastnice do dvouhry nastoupila 110. hráčka žebříčku Belgičanka Ysaline Bonaventureová.

Premiérový titul na okruhu WTA Tour ve dvouhře vybojovala Češka Karolína Muchová, jež se posunula na nové kariérní maximum, 37. příčku žebříčku. +more Čtyřhru vyhrála dvojice španělsko-německá dvojice Lara Arruabarrenová a Tatjana Mariová, jejíž členky získaly druhou společnou trofej.

Jiné formy účasti

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Kristie Ahnová * Choi Ji-hee * Han Na-lae

Následující hráčka nastoupila pod žebříčkovou ochranou: * Denisa Allertová

Následující hráčka obdržela zvláštní výjimku: * Mihaela Buzărnescuová

Následující hráčky si zajistily postup do hlavní soutěže v kvalifikaci: * Tímea Babosová * Ana Bogdanová * Priscilla Honová * Danielle Laová * Greet Minnenová * Patricia Maria Țigová

Následující hráčky postoupily z kvalifikace jako tzv. šťastné poražené: * Danka Kovinićová

Odhlášení

;před zahájením turnaje * Darja Gavrilovová → nahradila ji Kirsten Flipkensová * Ivana Jorovićová → nahradila ji Stefanie Vögeleová * Viktória Kužmová → nahradila ji Denisa Allertová * Maria Sakkariová → nahradila ji Danka Kovinićová

Ženská čtyřhra

Nasazení

StátHráčkaStátHráčkaWTANasazení
Kirsten FlipkensováJeļena Ostapenková51. 1. +more
Cornelia ListerováRenata Voráčová131. 2.
Irina-Camelia BeguováMargarita Gasparjanová149. 3.
Oxana KalašnikovováDanka Kovinićová180. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Jang Su-jeong / Kim Na-ri * Kim Da-bin / Park So-hyun

Odhlášení

;před zahájením turnaje * Anastasija Potapovová (poranění pravého hlezna) v průběhu turnaje * Karolína Plíšková (poranění pravého stehna)

Přehled finále

Karolína Muchová vs. Magda Linetteová, 6-1, 6-1

Lara Arruabarrenová / Tatjana Mariová vs. Hayley Carterová / Luisa Stefaniová, 7-6(9-7), 3-6, [10-7]