Ladies Championship Gstaad 2016 – ženská dvouhra

8
4
2

Ženská dvouhra Ladies Championship Gstaad 2016 probíhala v polovině července 2016. Do singlové soutěže gstaadského tenisového turnaje nastoupilo třicet dva hráček.

V obnoveném turnaji se vítězkou dvouhry stala domácí nenasazená tenistka Viktorija Golubicová, jež ve finále zdolala turnajovou trojku Kiki Bertensovou z Nizozemska po vyrovnaném průběhu 4-6, 6-3 a 6-4 a získala tak svůj první titul na okruhu WTA.

Při slavnostním ceremoniálu se pak dojatá rozpovídala: „Je to opravdu úžasné. Na začátku dubna jsem se kvalifikovala na turnaj do Katovic, kde jsem vyhrála jeden zápas. +more V Hertogenboschi jsem pak hrála čtvrtfinále, což mi také hodně dalo. Jsem velmi šťastná, že tady teď můžu stát jako vítězka turnaje. Hodně to pro mě znamená. “ Poražená Nizozemka pochválila soupeřku: „Viktorija dnes hrála opravdu dobře. Vyhrála jsem první set, ale nebyla jsem připravena, abych dotlačila do vítězství druhý. Šla si za svými údery, takže zaslouženě vyhrála.