2

Leandro Trossard (* 4. prosince 1994 Genk) je belgický profesionální fotbalista, který hraje na pozici křídelníka či útočníka za anglický klub Arsenal FC a za belgický národní tým. Trossard je odchovancem klubu KRC Genk.

...

Genk

Trossard se připojil k akademii KRC Genk v roce 2010 z akademie Bocholt VV. Do A-týmu se dostal v roce 2012 a svého debutu se dočkal 13. +more května 2012, když nastoupil do utkání proti Gentu, ve kterém odehrál poslední 4 minuty. Heynen.

Lommel SK (1. hostování)

V lednu 2013 odešel Trossard na půlroční hostování do druholigového Lommelu United. V klubu debutoval 3. +more února 2013 při prohře 1:0 s Sint-Truiden. 9. března zaznamenal svůj první hattrick v kariéře, a to při výhře 3:2 nad Dessel Sport.

KVC Westerlo (hostování)

V červenci 2013 odešel Trossard na roční hostování do jiného druholigového klubu, a to do KVC Westerlo. V klubu debutoval 3. +more srpna v zápase proti AFC Tubize a svoji první branku v novém působišti vstřelil 9. srpna při výhře 2:0 nad Lommelem United. V sezóně vstřelil 3 branky a pomohl klubu k postupu do nejvyšší soutěže.

Lommel SK (2. hostování)

V červenci 2014 se Trossard vrátil zpátky do Lommelu United, tentokráte na roční hostování. 22. +more března 2015 vstřelil svůj druhý kariérní hattrick, když vstřelil tři branky do sítě Mechelenu při výhře 6:0. Vstřelením 17 gólů v 39 ligových zápasech pomohl klubu k druhému místo základní části soutěže, které Lommelu zajistilo účast ve skupině o postup do nejvyšší soutěže. V ní však skončil až čtvrtý a do Jupiler Pro League nepostoupil.

OH Leuven (hostování)

V červenci 2015 odešel Trossard na další hostování, a to do prvoligového Leuvenu. V klubu debutoval 25. +more července při prohře 3:1 proti svému mateřskému klubu, Genku. Svůj první gól v nejvyšší soutěži vstřelil 16. srpna, a to do sítě R. Charleroi při výhře 2:0.

Návrat do Genku

Svoji první ligovou branku v dresu Genku vstřelil 25. září 2016, když vstřelil jediný gól svého týmu při prohře 1:4 s KV Kortrijk. +more O poločase vystřídal Leona Baileyho a v 63. minutě skóroval po asistenci Bryana Heynena.

V sezóně 2018/19 získal s Genkem ligový titul.

Brighton & Hove Albion

Dne 26, června 2019 přestoupil Trossard do anglického Brightonu & Hove Albion za částku okolo 20 milionu euro. V klubu podepsal čtyřletou smlouvu. +more Trossard v dresu The Seagulls odehrál první zápas 17. srpna a při svém debutu v zápase proti West Hamu United skóroval, a zajistil tak klubu bod za remízu 1:1. Trossard ve své první sezóně v klubu vstřelil 5 branek; z toho dvě do sítě Norwiche (jednu v listopadu při vítězství 2:0 a druhou při červencové výhře 1:0).

Trossard byl poprvé povolán do belgické reprezentace Robertem Martínezem v září 2018, do přátelského zápasu proti Skotsku, ani v do zápasu Ligy národů proti Islandu však nenastoupil. Svůj reprezentační debut si tak odbyl až 5. +more září 2020, když v 80. minutě zápasu Ligy národů proti Dánsku vystřídal Driese Mertense. V základní sestavě reprezentačního výběru se poprvé objevil 30. března 2021 a při výhře 8:0 nad Běloruskem v zápase kvalifikace na Mistrovství světa 2022 se dvakrát střelecky prosadil.

Trossard byl v květnu 2021 nominován na závěrečný turnaj Mistrovství Evropy 2020. Na turnaji nastoupil pouze do jediného utkání, a to do posledního zápasu základní skupiny proti Finsku, když se dostal do základní sestavy na úkor Thomase Meuniera.