Lichtenštejnsko na Letních olympijských hrách 2012

8
4
2

Lichtenštejnsko se zúčastnilo Letních olympijských her 2012 a zastupovali ho 3 sportovci ve 3 sportech (1 muž a 2 ženy). Během zahájení her byla vlajkonoškou výpravy tenistka Stephanie Vogtová. Při zakončení her byla vlajkonoškou Julia Hasslerová. Nejmladší z výpravy byla plavkyně Julia Hasslerová, které bylo v době konání her 19 let. Nejstarším z výpravy byl maratonec Marcel Tschopp, kterému bylo v době konání her 38 let. Nikomu z výpravy se během her nepodařilo získat medaili.

...

Disciplíny

Atletika

Marcel Tschopp během maratonského závodu na hrách v Londýně Jediným reprezentantem země v atletice byl 38letý Marcel Tschopp, pro kterého byla po debutu v Pekingu účast na hrách v Londýně jeho druhým olympijským startem. +more Přestože se mu během kvalifikačního období od 1. ledna 2011 do 8. července 2012 nepodařilo překonat ani jeden z olympijských kvalifikačních limitů, kdy nejlepší čas zaběhl 9. října 2011 na maratonu v Chicagu, kde dosáhl času 2 hodiny, 23 minut a 55 sekund, mohl v Londýně startovat díky pravidlu, které opravňovalo národní olympijský výbor vyslat do atletických soutěží svého nejlepšího sportovce (s výjimkou pro běh na 10 000 m, 3000 m překážek, desetiboje a sedmiboje). V olympijském závodu zaběhl Tschopp čas 2 hodiny 28 minut a 54 sekund a celkově se umístil na 75. místě. Vzhledem k podmínkám, které panovaly během závodu, byl se svým výkonem spokojen.

SportovecPiktogram atletika DisciplínaFinále
ČasPořadí
Marcel TschoppMaraton - muži2:28:5475.
.

Plavání

V plavání zemi reprezentovala 19letá Julia Hasslerová, pro kterou byl start v Londýně jejím olympijským debutem. Stala se tak první lichtenštejnskou plavkyní, která startovala na olympijských hrách. +more Na olympijské hry se kvalifikovala díky splnění kvalifikačnímu limitu B, a to na trati 400 m volným způsobem a 800 m volným způsobem.

V závodu na 400 m volným způsobem zaplavala čas 4:12,99 a vylepšila tak národní rekord Lichtenštejnska. Ve své rozplavbě skončila čtvrtá a celkově obsadila 27. +more místo, které na postup do finále nestačilo. V závodu na 800 m volným způsobem zaplavala čas 8:35,18. I tento čas znamenal překonání národního rekordu, ale na postup do finále nestačil. Celkově se Hasslerová v závodu umístila na 17. místě.

SportovkyněPiktogram plavání DisciplínaRozplavbaFinále
ČasPořadíČasPořadí
Julia Hasslerová400 m volný způsob4:12,9927. nepostoupilanepostoupila
Julia Hasslerová800 m volný způsob8:35,1817. nepostoupilanepostoupila
.

Tenis

V tenisu Lichtenštějnsko v Londýně reprezentovala olympijská debutantka 22letá Stephanie Vogtová, která se na hry kvalifikovala pomocí divoké karty. Vogtová obdržela divokou kartu již na hry v Pekingu, ale z důvodu zranění musela z turnaje odstoupit. +more V prvním kole se postavila reprezentantce Gruzie Anně Tatišviliové, které podlehla ve dvou setech stavem 2-6 a 0-6. Do další fáze olympijského turnaje tak nepostoupila.

SportovkyněPiktogram tenis Disciplína1/641/321/16ČtvrtfináleSemifináleFinále/Bronzová medaile
SoupeřSoupeřSoupeřSoupeřSoupeřSoupeřPořadí
Stephanie Vogtovádvouhra - ženyAnna Tatišviliová PROHRA 2-6, 0-6nepostoupilanepostoupilanepostoupilanepostoupilanepostoupilanepostoupila
.

Bilance

Vedoucí lichtenštejnské výpravy Alex Hermann hodnotil hry v Londýně spíše pozitivně. Byl spokojený se dvěma národními rekordy plavkyně Julie Hasslerové a také kladně hodnotil nové zkušenosti, které na svých prvních hrách získala tenistka Stephanie Vogtová. +more Ocenil také taktický běh Marcela Tschoppa.

[url=https://www.olympedia.org/countries/LIE/editions/54]Lichtenštejnsko na LOH 2012[/url] * [url=https://www.olympic.org/london-2012]LOH 2012 výsledky, startovní listiny aj.[/url] (anglicky)

Kategorie:Země na Letních olympijských hrách 2012 Kategorie:Lichtenštejnsko na olympijských hrách