Liván López

8
4
2

Liván López Azcuy (* 24. ledna 1982) je kubánský zápasník-volnostylař, bronzový olympijský medailista z roku 2012.

Sportovní kariéra

Zápasení se věnoval od 9 let v rodném San Juan y Martínez pod vedením Antonia Álvareze a záhy byl vybrán na sportovní školu v EIDE v nedalekém Pinar del Río. Vrcholově se připravoval v Havaně ve sportovním středisku CEAR. +more V kubánské volnostylařské reprezentaci se pohyboval od roku 2002 ve váze do 66 kg jako reprezentační dvojka za Geandry Garzónem. V roce 2011 však znenadání v 29 letech Garzóna nahradil - Garzón byl za údajnou špatnou disciplínu na dva roky vyřazen z kubánské reprezentace. Svoji šanci využil maximálně a na mistrovství světa v Istanbulu se třetím místem kvalifikoval na olympijské hry v Londýně v roce 2012. V Londýně prohrál ve druhém kole s Japoncem Tacuhiro Jonemicuem těsně 0:2 na sety. Přes opravy se však probojoval do souboje o třetí místo proti Ázerbájdžánci Džabrajilu Hasanovovi. Úvodní set prohrál 0:3 na technické body, když se v jeho závěru nechal chytit do zámku. Druhý set vyhrál 2:0 na technické body a vyrovnal poměr setů na 1:1. V rozhodujícím třetím setu prohrával půl minuty před koncem po souboji v parteru 0:1 na technické body. V parteru však svého soupeře zároveň vyčerpal a deset sekund před koncem sety ho prakticky bez odporu hodil z výšky pětibodovým hodem na lopatky. Získal bronzovou olympijskou medaili.

Od roku 2014 startuje ve váze do 74 kg. V roce 2016 se prvním místem na panamerické olympijské kvalifikaci v texaském Friscu kvalifikoval na olympijské hry v Riu. +more V Riu prohrál nečekaně ve druhém kole s Kazachem Galymdžanem Öserbajevem těsně 7:8 na technické body, když ve druhé minutě druhého poločasu dvěma hrubými chybami za 2×4 body přišel o vedení 3:0.

Turnaj2006200720082009201020112012201320142015201620172018
24252627282930313233343536
-66-74
Olympijské hry-3. úč. +more
Mistrovství světa----3. 2. 3. 7. 7. -
Panamerické hry-1. 3.
Panamerické mistrovství2. ----1. --2. -1. -1.
Středoamerické a k. hry--1. -
.

Kategorie:Kubánští volnostylaři Kategorie:Kubánští bronzoví olympijští medailisté Kategorie:Narození 24. +more ledna Kategorie:Narození v roce 1982 Kategorie:Narození v provincii Pinar del Río Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži.