Los Cabos Open 2018

8
4
2

Los Cabos Open 2018, oficiálně Abierto Mexicano de Tenis Mifel presentado por Cinemex 2018, byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se hrál na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem v areálu Cabo del Mar. Konal se mezi 30. červencem až 4. srpnem 2018 v mexickém přímořském městě Cabo San Lucas jako třetí ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 808 770 dolarů patřil do kategorie ATP World Tour 250. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal čtvrtý tenista světa Juan Martín del Potro z Argentiny, jenž skončil jako poražený finalista. +more Jako poslední přímý účastník do hlavní singlové soutěže nastoupil australský 146. hráč žebříčku Bernard Tomic.

Mužskou dvouhru ovládl 31letý Ital Fabio Fognini, jenž si připsal osmý singlový titul na okruhu ATP Tour a první mimo antukový povrch. Premiérové kariérní trofeje na túře ATP vybojovali v mužském deblu členové salvadorsko-mexického páru Marcelo Arévalo a Miguel Ángel Reyes-Varela, který se stal prvním Mexičanem od roku 1995, jenž vyhrál turnaj ATP v rodné zemi.

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Ernesto Escobedo * Lucas Gómez * Thanasi Kokkinakis

Následující hráči nastoupili do hlavní soutěže pod žebříčkovou ochranou: * Jegor Gerasimov * Jošihito Nišioka

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Marcos Giron * Prajnesh Gunneswaran * Takanyi Garanganga * Mohamed Safwat

Následující hráč postoupil z kvalifikace jako tzv. šťastný poražený: * Daniel Elahi Galán

;před zahájením turnaje * Matthew Ebden → nahradil jej Marcelo Arévalo * Ryan Harrison → nahradil jej Daniel Elahi Galán * Filip Krajinović → nahradil jej Jegor Gerasimov * John Millman → nahradil jej Bernard Tomic * Jack Sock → nahradil jej Quentin Halys

Santiago GonzálezDavid Marrero103. 1. +more
Jonatan ErlichJoe Salisbury113. 2.
Marcelo ArévaloMiguel Ángel Reyes-Varela118. 3.
Romain ArneodoNicholas Monroe141. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Lucas Gómez / Luis Patiño * Manuel Sánchez / Bernard Tomic

Fabio Fognini vs. Juan Martín del Potro, 6-4, 6-2

Marcelo Arévalo / Miguel Ángel Reyes-Varela vs. Taylor Fritz / Thanasi Kokkinakis, 6-4, 6-4