8
4
2

Lucas Hernández (* 14. února 1996 Marseille) je francouzský profesionální reprezentační fotbalista, který hraje na pozici středního či levého obránce za francouzský klub Paris Saint-Germain FC a za francouzský národní tým.

V roce 2018 vyhrál s Francií Mistrovství světa v Rusku a s Atléticem Madrid taky Evropskou ligu UEFA. V první sezóně v Bavorsku se radoval ze zisku klubového treblu, za výhru v lize, domácím poháru a v Lize mistrů.

Atlético Madrid

Od sezóny 2015/16 se Hernández začal prosazovat do sestavy Atlética. V sezóně 2016/17 odehrál za klub 24 zápasů napříč všemi soutěžemi, v další sezóně 2017/18 44 zápasů. +more Ve finále EL 2017/18 odehrál celý zápas, Atlético porazilo Olympique Marseille 3:0 a získalo tak pohár.

Na začátku další sezóny vyhrál s Atléticem Superpohár, když se Atletům podařilo porazit městského rivala Real Madrid 4:2.

Bayern Mnichov

27. března 2019 oznámil Bayern Mnichov, že Hernandez přestoupí do bavorského celku 1. +more července 2019 za poplatek ve výši 80 milionů eur, což byl klubový rekord (a taky rekord Bundesligy); podepsal pětiletou smlouvu trvající do roku 2024. Za Bayern debutoval 10. srpna v zápase prvního kola DFB-Pokalu proti Energie Cottbus jako náhradník v 89. minutě. 23. srpna 2020 se Hernandez společně se svými spoluhráči stal vítězem Ligy mistrů.

Do seniorské reprezentace byl povolaný v březnu 2018, to jej trenér Francie Didier Deschamps nominoval na přátelské zápasy s Kolumbií a Ruskem. Dostal se mezi vyvolené hráče pro MS 2018 v Rusku, kde se stal stálicí na levém kraji obrany. +more Mimo třetího zápasu s Dánskem ve skupině, kdy odehrál jen 50 minut, odehrál všechny zápasy celé, včetně toho finálového, kde Francie zdolala Chorvatsko 4:2.