Lutych–Bastogne–Lutych 2014

8
4
2

Lutych-Bastogne-Lutych 2014 je historickým cyklistickým závodem, který se konal v Belgii v roce 2014. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších etapových cyklistických soutěží na světě, která je součástí UCI World Tour. Závod se skládá z šesti etap a celková délka trasy činí 1 104,4 kilometru. Vítězem tohoto ročníku se stal Španěl Alejandro Valverde, který se tak stal prvním Španělem v historii, který vyhrál tento závod. Na druhém místě skončil Ital Roman Kreuziger a třetí příčku obsadil Švýcar Michael Albasini. Celý závod byl náročný, především díky horským etapám, které prověřily zdatnost a vytrvalost cyklistů. Závod přilákal celou řadu světových špičkových jezdců a poskytl divákům napínavé boje a dramatické momenty. Lutych-Bastogne-Lutych 2014 je důležitou součástí cyklistického světa a přispívá k popularizaci tohoto sportu jak v Belgii, tak i ve světě.

100. ročník jednodenního cyklistického závodu Lutych-Bastogne-Lutych se konal 27. dubna 2014. Vítězem se stal Australan Simon Gerrans z týmu Orica-GreenEDGE. Stal se tak prvním australským vítězem tohoto monumentu. Na druhém a třetím místě se umístili Španěl Alejandro Valverde (Movistar Team) a Polák Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick-Step).

Týmy

Závodu se zúčastnilo celkem 25 týmů. Všech 17 UCI WorldTeamů bylo pozváno automaticky a muselo se zúčastnit závodu. +more Společně s osmi UCI ProTeamy tak utvořili startovní peloton složený z 25 týmů.