Lutych–Bastogne–Lutych 2018

8
4
2

104. ročník jednodenního cyklistického závodu Lutych-Bastogne-Lutych se konal 22. dubna 2018. Vítězem se stal Lucemburčan Bob Jungels z týmu Quick-Step Floors. Na druhém a třetím místě se umístili Kanaďan Michael Woods (EF Education First-Drapac p/b Cannondale a Francouz Romain Bardet (AG2R La Mondiale).

Vítěz závodu Bob Jungels zaútočil na kopci Côte de la Roche-aux-Faucons a svůj únik dotáhl až do cíle. Souboj o druhé místo vyhrál ve sprintu Michael Woods před Romainem Bardetem, jenž dojel třetí.

Týmy

Závodu se zúčastnilo celkem 25 týmů. Všech 18 UCI WorldTeamů bylo pozváno automaticky a muselo se zúčastnit závodu. +more Společně se sedmi UCI ProTeamy tak utvořili startovní peloton složený z 25 týmů.

UCI WorldTeamy *AG2R La Mondiale *Astana *Bahrain-Merida *BMC Racing Team *Bora-Hansgrohe *Team Dimension Data *EF Education First-Drapac p/b Cannondale *Groupama-FDJ *LottoNL-Jumbo *Lotto-Soudal *Team Katusha-Alpecin *Mitchelton-Scott *Movistar Team *Quick-Step Floors *Team Sky *Team Sunweb *Trek-Segafredo *UAE Team Emirates

UCI ProTeamy *Aqua Blue Sport *Cofidis *Direct Énergie *Fortuneo-Samsic *Sport Vlaanderen-Baloise *Wanty-Groupe Gobert *WB Aqua Protect Veranclassic