Marek Hanousek (* 6. srpna 1991 Dolní Kralovice) je český profesionální fotbalista, který hraje na pozici defesnivního záložníka za polský klub Widzew Łódź

...

S fotbalem začínal v Dolních Kralovicích. Od druhé třídy ZŠ hrál v juniorských týmech Slavie Praha. +more Přál si nastoupit v jejím dresu na novém stadionu Eden Aréna. Pražský klub však nedával mnoho příležitostí odchovancům a Hanousek změnil působiště.

FK Dukla Praha

V roce 2009 přestoupil do konkurenčního klubu FK Dukla Praha, kde začínal v B-týmu hrajícím divizi. Propracoval se do prvního týmu a byl u postupu ze +more_česká_fotbalová_liga'>druhé do první ligy. K prvnímu ligovému zápasu nastoupil za Duklu Praha 29. července 2011, kdy v zápase proti SK Sigma Olomouc nastoupil v základní sestavě. První ligový gól vstřelil 20. srpna 2011 v zápase proti Viktorii Plzeň. Ve stejném zápase přidal i druhý gól, přesto Dukla nakonec prohrála 2:4. V Dukle hostoval i v sezóně 2013/14, konkrétně od září 2013.

FC Viktoria Plzeň

V lednu 2012 přestoupil do týmu FC Viktoria Plzeň, ale v jarní části sezóny zůstal ještě v Dukle na hostování a k týmu Plzně se připojil teprve 1. července 2012.

Ve 3. předkole Evropské ligy 2012/2013 narazila Plzeň na polský klub Ruch Chorzów, který vyřadila po výhrách 2:0 venku a 5:0 doma. +more V domácí odvetě pronikl Hanousek v 87. minutě z levé strany do pokutového území soupeře a vstřelil poslední pátý gól zápasu.

V 6. kole Gambrinus ligy 2012/2013 2. +more září 2012 se Marek Hanousek trefil právě proti domácí Dukle Praha v 77. minutě, když dostal přihrávku do běhu a prudkou ranou pod břevno prostřelil brankáře soupeře Filipa Radu (zvýšil na průběžných 4:0). Utkání skončilo vítězstvím Plzně 4:1. Sezónu završil ziskem ligového titulu. V říjnu 2012 si poranil koleno a do konce ročníku 2012/13 do hry nezasáhl. V září 2013 odešel na další hostování do Dukly Praha.

Evropská liga 2012/13

V základní skupině B Evropské ligy 2012/2013 byla Plzeň přilosována k týmům Atlético Madrid (Španělsko), Hapoel Tel Aviv (Izrael) a Académica de Coimbra (Portugalsko). V prvním utkání Plzně 20. +more září 2012 na domácí půdě proti portugalskému týmu Académica de Coimbra Marek Hanousek nastoupil v základní sestavě a v 80. minutě poslal do pokutového území soupeře centr, který hlavou proměnil v branku na konečných 3:1 pro Plzeň František Rajtoral. Ve druhém zápase 4. října odehrál plný počet minut proti domácímu Atléticu Madrid, Plzeň prohrála gólem Rodrígueze v nastaveném čase 0:1. Hanousek běžel po vysunutí za obranu z pravé strany sám na bránu soupeře a trefil tyč, akci přerušil rozhodčí pro avizované postavení mimo hru. Záběry kamer prokázaly, že hráč v ofsajdu nebyl. 25. října cestovala Plzeň do Izraele k utkání proti Hapoelu Tel Aviv, střetnutí skončilo výsledkem 2:1 pro hosty, Plzeň si s 6 body upevnila druhou příčku za vedoucím Atléticem Madrid. V tomto utkání Marek Hanousek nenastoupil. Viktoria nakonec vypadla z Evropské ligy v osmifinále s tureckým Fenerbahçe SK.

FK Dukla Praha (návrat)

V červnu 2014 se vrátil na přestup do Dukly Praha, kde podepsal tříletý kontrakt. V přípravném utkání před sezónou 2015/16 zaznamenal hattrick proti skotskému Celticu Glasgow, které Dukla vyhrála 5:3.

Marek Hanousek nastupoval za české mládežnické výběry. Za reprezentaci do 21 let hrál od 11. října 2011, kdy debutoval v kvalifikačním utkání proti domácímu Walesu (výhra ČR 1:0).