Martin Doležal (* 3. května 1990, Valašské Meziříčí) je český profesionální fotbalista, který hraje na pozici útočníka za polský klub Zagłębie Lubin a za český národní tým.

Profesionální kariéru zahájil v dresu SK Sigma Olomouc, odkud začátkem roku 2014 přestoupil za podivných okolností do Jablonce.

...

Doležal je olomouckým odchovancem, se Sigmou získal dorostenecký titul. Do A-týmu byl zařazen v létě 2008, později hostoval v Třinci a ve Zbrojovce Brno (která hrála v sezoně 2011/12 druhou ligu).

V prvním ligovém zápase Olomouce v jarní části sezóny 2012/13 24. února 2013 proti hostující Slavii Praha jedním gólem přispěl k výhře 2:1. +more Dne 9. března se v 19. ligovém kole podílel jedním gólem na výhře 3:0 nad Vysočinou Jihlava.

V lednu 2014 propukla v souvislosti s jeho osobou fotbalová aféra. Doležal měl podepsat dvě smlouvy, jednu se Sigmou Olomouc (v říjnu 2013) a druhou poté s Baumitem Jablonec, přičemž ta první se Sigmou nebyla registrována na FAČR. +more V kauze se angažoval předseda FAČR a Jablonce Miroslav Pelta a záležitost skončila přestupem hráče do Jablonce již v lednu 2014. K prvnímu ligovému zápasu za Jablonec nastoupil 22. února 2014 proti domácímu celku 1. FC Slovácko (porážka 0:1).

Reprezentační kariéra

Nastupoval za české reprezentační výběry U18 a U19.

V roce 2018 si Martin Doležal odbyl premiéru v A-týmu české reprezentace, kdy v 78. minutě střídal Patrika Schicka v přátelském utkání proti Polsku. +more Další minuty nasbíral v kvalifikačním utkání Ligy národů proti Slovensku, když opět střídal Schicka, tentokrát v 82. minutě. Oba zápasy český tým vyhrál 1:0, díky gólům, které padly před příchodem Doležala na hřiště.

Odkazy

[url=https://web. archive. +moreorg/web/20120329030303/http://www. fczbrno. cz/cs/tymy-fc-zbrojovka/a-tym/hracsky-kadr-a-tym/martin-dolezal-ii. html]Hráčský profil[/url] FC Zbrojovka Brno - 2011/12 * [url=https://www. transfermarkt. cz/simon-falta/profil/spieler/206919]Profil hráče[/url] na Transfermarkt. cz * [url=https://www. livesport. cz/hrac/dolezal-martin/Glj0qjed/]Profil hráče na livesport. cz[/url] * [url=https://repre. fotbal. cz/hrac/hraci/3267]Reprezentační statistiky hráče[/url] na stránkách FAČR.

Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Narození 1990 Kategorie:Čeští fotbaloví reprezentanti Kategorie:Fotbalisté SK Sigma Olomouc Kategorie:Fotbalisté FK Fotbal Třinec Kategorie:Fotbalisté FC Zbrojovka Brno Kategorie:Fotbalisté FK Jablonec Kategorie:Muži Kategorie:Vítězové Českého Superpoháru Kategorie:Narození ve Valašském Meziříčí Kategorie:Narození 3. +more května Kategorie:Fotbalisté Zagłębie Lubin.