Marvin Ogunjimi (* 12. října 1987, Mechelen, Belgie) je belgický fotbalový útočník a reprezentant nigerijského původu, který hraje od roku 2014 v norském klubu Strømsgodset IF.

Otec pochází z Nigérie, matka je Belgičanka.

...

KRC Genk + hostování

Marvin Ogunjimi poprvé nastoupil do profesionálního fotbalu v barvách belgického klubu KRC Genk během sezóny 2005/06. Do Genku přišel již v létě 2004. +more 2. října 2005 debutoval v belgické lize v zápase proti domácímu celku Beerschot AC (remíza 2:2). Ogunjimi šel na hřiště v 87. minutě. V roce 2007 odešel na hostování do nizozemského druholigového klubu RKC Waalwijk, kde odehrál 27 zápasů a vstřelil celkem 10 branek.

Roku 2008 se vrátil do Belgie do Genku a v sezóně 2008/09 získal s mužstvem belgický fotbalový pohár. Genk porazil ve finále KV Mechelen 2:0, obě branky vstřelil Ogunjimi (ve 43. +more a 62. minutě). V sezóně 2010/11 vyválčil s Genkem ligový titul a na začátku následující sezóny získal s klubem belgický Superpohár.

RCD Mallorca

V létě 2011 měl přestoupit do španělského klubu RCD Mallorca, nicméně potřebné dokumenty přišly do sídla FIFA 7 minut po přestupové uzávěrce a transfer tak byl zamítnut. Přestup se uskutečnil během dalšího přestupového okna 14. +more listopadu 2011. Z Mallorcy poté hostoval ve třech belgických klubech.

Strømsgodset IF

V roce 2014 odešel do norského klubu Strømsgodset IF.

A-mužstvo

V říjnu 2010 se rozhodoval, zda bude reprezentovat Belgii nebo Nigérii. Rozhodl se pro belgický národní tým. +more V A-mužstvu Belgie debutoval 8. října 2010 v kvalifikačním utkání proti domácímu Kazachstánu. Ogunjimi šel na hřiště ve druhém poločase za stavu 0:0 a dvěma góly zařídil vítězství Belgie 2:0. Trefil se i v následujícím domácím zápase 12. října proti Rakousku, jedním gólem přispěl ke konečné remíze 4:4 po divokém průběhu. I tentokrát se jednalo o kvalifikační střetnutí na Euro 2012. Do konce kvalifikačního cyklu stihl dát ještě další dva góly. 3. června 2011 zařídil domácí remízu 1:1 s Tureckem a 7. října 2011 se v Bruselu jednou brankou podílel na vítězství 4:1 nad hostujícím Kazachstánem. Přes jeho gólovou potenci se Belgie na evropský šampionát neprobojovala, skončila s 15 body na třetím (nepostupovém) místě o dva body za druhým Tureckem, které směřovalo do baráže.

Reprezentační góly

;Góly Marvina Ogunjimiho za A-mužstvo Belgie:

18. 10. +more 2010Astana Arena, Nur-Sultan, KazachstánKazachstán0:1(52. )0:2kvalifikace na Euro 2012
28. 10. 2010Astana Arena, Nur-Sultan, KazachstánKazachstán0:2(70. )0:2kvalifikace na Euro 2012
312. 10. 2010Stadion krále Baudouina, Brusel, BelgieRakousko3:3(87. )4:4kvalifikace na Euro 2012
43. 6. 2011Stadion krále Baudouina, Brusel, BelgieTurecko1:0(4. )1:1kvalifikace na Euro 2012
57. 10. 2011Stadion krále Baudouina, Brusel, BelgieKazachstán4:0(84. )4:1kvalifikace na Euro 2012