Maryland Cycling Classic 2022

8
4
2

1. ročník jednodenního cyklistického závodu Maryland Cycling Classic (oficiálně Maryland Cycling Classic, presented by UnitedHealthcare) se konal 4. září 2022 v americkém státě Maryland. Vítězem se stal Belgičan Sep Vanmarcke z týmu Israel-Premier Tech. Na druhém a třetím místě se umístili Kanaďan Nickolas Zukowsky (Human Powered Health) a Američan Neilson Powless (EF Education-EasyPost). Závod byl součástí UCI ProSeries 2022 na úrovni 1.Pro.

Týmy

Závodu se zúčastnilo 4 z 18 UCI WorldTeamů, 2 UCI ProTeamy, 9 UCI Continental týmů a americký národní tým. Každý tým přijel se sedmi závodníky kromě týmů ProTouch, Panamá es Cultura y Valores a Hagens Berman Axeon s šesti jezdci. +more Samuel Mugisha (ProTouch) neodstartoval, na start se tak postavilo 108 jezdců. Do cíle v Baltimore dojelo 46 z nich, dalších 42 závodníků pak dojelo mimo časový limit.