MasterChef Česko (6. řada)

8
4
2

6. řada soutěže MasterChef Česko byla vysílána od března do června 2019. Soutěž se zúčastnilo patnáct amatérských kuchařů, kteří soutěžili o titul "MasterChef Česko" a finanční odměnu. Soutěžící museli projít těžkými výzvami, během kterých museli prokázat své dovednosti a kreativitu v přípravě různých pokrmů. Každý týden byli soutěžící vyzváni k různým úkolům, jako například příprava pokrmu z jedné určité ingredience nebo rychlovka, při které museli uvařit jídlo co nejrychleji. V průběhu soutěže byly také pořádány týmové výzvy, při kterých museli soutěžící spolupracovat a připravit jídlo pro velký počet lidí. Těmito úkoly bylo testováno nejen jejich kulinářské dovednosti, ale také schopnost pracovat v týmu a pod tlakem. Po každém kole byli nejhorší soutěžící vyzváni k vaření v eliminaci, kde museli připravit pokrm, který oslovoval dva zkušené kuchaře. Ti následně rozhodli, který z soutěžících soutěž opustí. Vítězem 6. řady se stal Tomáš Horáček, který se po dlouhém a náročném procesu stal "MasterChefem Česka". Jeho pokrmy v soutěži byly vysoce hodnoceny porotou a získal nejen titul, ale také finanční odměnu.

Šestá řada české soutěžní reality show MasterChef Česko odstartovala 30. srpna 2022. Je opět jako předchozí řada vysílána každé úterý a středu od 20.20 na Nově. I tentokrát se roli porotců již počtvrté zhostili Radek Kašpárek, Jan Punčochář a Přemek Forejt.

Oficiální natáčení 6. řady bylo oznámeno v dubnu 2022. +more Finanční odměna pro vítěze bude opět 1 000 000 Kč. Vítěz bude mít navíc nově příležitost pracovat v nově se otevírající restauraci Radka Kašpárka. Modelově se tato řada vrátila k podobě bez porotců jakožto mentorů a bez zlaté zástěry, místo toho se vrátil odznak imunity (naposledy ve 4. řadě).

Castingová kola a výběr do TOP 16

Záběry z castingů, kterých se účastnila stovka zájemců, byly sestříhány do prvních čtyř dílů. Pro přijetí byla třeba většina hlasů porotců.

Takto postoupilo 32 amatérských kuchařů. Každý z porotců mohl z castingu poslat opět jako ve +more_řada)'>3. a 4. řadě do TOP 16 tři nejlepší pokrmy - od Alžběty „Betty“ Minaříkové (Kašpárek), Robina Nguyena (Forejt) a Malika Maclouf (Punčochář). Zbylá dvaatřicítka v 5. a 6. dílu bojovala o postup.

Nejprve se účastníci v 5. díle museli vypořádat s technickou výzvou v podobě krájení, přičemž byli vyřazeni 4 soutěžící. +more Zbytek byl rozdělen do dvou skupin po čtrnácti. První skupina se vzápětí účastnila výzvy, kde měl každý na výběr vařit výhradně se známými surovinami v košíku, anebo zariskovat a pracovat se surovinami pod tajným Mystery Boxem. Takto do TOP 16 postoupili Ivana „Ivka“ Malecová, Martin Pecina, Lucie „Číča“ Maděrová, Martina Jungmannová, Adam „Ado“ Willant a Aco Lukić. 6 účastníků muselo odevzdat své zástěry, zbylí dva byli posláni do další výzvy. Druhá skupina se v 6. díle musela vybrat mezi omezeným výběrem surovin a 90 minutami vaření, či mít k dispozici velkou spižírnu a pouze 45 minut času. Z této výzvy nejprve postoupili Sofie „Sofi“ Bednářová a Luboš „Lubina“ Novotný, jejichž jídla byla vyhodnocena jako nejlepší. Dále pak postoupili Milan Demeter, Vojtěch „Vojta“ Urban, Tereza „Terka“ Hybšová a Petra Krajčinovič. Opět 6 úšastníků vypadlo a 2 byli posláni do poslední výzvy.

O poslední místo zabojovali zbylí 4 soutěžící v cukráčské výzvě. Zde se stal nejlepším a posledním postujícím Ondřej „Ondra“ Štol, který tak vyřadil 39letého dramaturga sportu Josefa Třetinu z Českých Petrovic, 32letého majitele létajícho pivovaru Jakuba Veselého z Prahy a 48letého provozovatele vinotéky Tomáše Miškovského z Prahy.

Finálová TOP 16

Z finálové TOP 16 byli soutěžící postupně vyřazováni v 7. − . +more dílu.

PořadíSoutěžícíDíl
7. 8. +more9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.
BoIMBBoISTBoIMCIKTVZTVKTTVZTVSTIKTVKTIMCVZTVTIMCVKTIMC/KTVKTTKŠIBB
BettyPASSFAIL+-INPASS+SAVEWINSAVEPASS vs. VojtaSAVELOW-PASSSAVEWINSAVEFAILPASSWINFAIL+
IvkaFAIL+-INPASS-SAVEMIDDLEFAILFAILPASSSAVEPASS vs. MartinSAVEHIGHFAILPASS+MIDDLEFAIL s OndrouPASSFAILPASSWINFAIL+
MartinFAIL+-WINSAVEMIDDLEFAILPASS+SAVEFAIL vs. IvkaPASS+HIGHFAILPASSMIDDLEPASS s AcemSAVEWINSAVEWINWIN
AdoFAIL+-INFAILPASS+LOSSFAILPASSSAVEPASS- vs. MartinaSAVEWINSAVELOSSFAIL s RobinemPASSFAILPASS-LOSS-
AcoFAIL+-INFAILPASSWINSAVEPASS vs. PetraSAVEPASS+SAVELOSSPASS s MartinemSAVEFAILPASSLOSS-
SofiPASSFAIL+-PASS+SAVEMIDDLEPASSSAVEFAIL vs. OndraPASSPASS+SAVEWINSAVEFAILPASSLOSS-
VojtaFAIL+-INPASSSAVELOSSPASSSAVEFAIL vs. BettyPASSHIGHFAILPASSWINSAVEPASS+SAVELOSS-
TerkaPASSWINWIN+INPASS-SAVELOSSFAILFAILPASSSAVEFAIL PASS vs. RobinSAVEPASS+SAVEMIDDLEPASS+ s MalikouSAVEPASS+SAVELOSS-
PetraFAIL+-WINSAVEWINSAVEFAIL vs. AcoPASS-INPASSSAVEWINSAVEFAILPASS-WINFAIL+
OndraWINPASS+FAIL+INPASSSAVEWINSAVEPASS vs. SofiSAVEINPASS+SAVELOSSFAIL s IvkouPASS+FAILPASS+WINFAIL+
11. MalikaFAIL+-PASS+SAVEMIDDLEFAILFAILFAILPASSFAIL vs. LubinaPASS+INPASSSAVELOSSPASS+ s TerkouSAVEFAILELIM
12. RobinPASSFAIL+-WINSAVELOSSSAVEPASS FAIL vs. TerkaPASSPASS+SAVEMIDDLEFAIL s AdemELIM
13. LubinaPASSFAIL+-PASS+SAVEWINSAVEPASS vs. MalikaSAVEHIGHFAILELIM
14. MartinaFAIL+-INFAILPASS-MIDDLEPASSSAVEFAIL vs. AdoELIM
15. MilanFAIL+-PASS+SAVELOSSFAILFAILFAILELIM
16. ČíčaFAIL+-INFAILELIM
(I) Individuální výzva, (V) Vyřazovací test, (T) Týmová challenge, (BoI) Boj o imunitu, (PoN) Pokus o návrat do soutěže.

(MB) Tajemný box, (MC) MasterClass, (ZT) Znalostní test, (ST) Stresový test, (KT) Kreativní test, (BB) Výzva Bageterie Boulevard, (KŠ) Kuchařská štafeta

Legenda : (VÍTĚZ/KA) MasterChef této řady. : (2. +more MÍSTO) Finalista umístivše se na 2. místě. : (3. MÍSTO) Finalista umístivše se na 3. místě. : (WIN) Soutěžící vyhrál individuální výzvu/vyřazovací test (Tajemný box / MasterClass / Znalostní test - test chuti, čichu, intuice,. ) či příp. pokus o návrat do soutěže, a tak postoupil do dalšího kola. : (WIN+) Soutěžící získal imunitu v individuální výzvě, kterou může použít ve vyřazovacích testech kdykoli před hodnocením porotců do té doby, než v soutěži zbyde posledních 5 kuchařů. : (BACK+) Soutěžící v rámci pokusu o návrat nejen vrátil zpět do soutěže, ale také uvařil nejlepší jídlo mezi postupujícími. : (BACK) Soutěžící se v rámci pokusu o návrat vrátil zpět do soutěže. : (WIN) Soutěžící byl kapitánem vítězného týmu v Týmové výzvě a rovnou postoupil do dalšího kola (příp. se účastnil boje o výhodu/získal výhodu v dalším kole). : (WIN) Soutěžící byl součástí vítězného týmu v Týmové výzvě a rovnou postoupil do dalšího kola (příp. se účastnil boje o výhodu/získal výhodu v dalším kole). : (PASS+) Soutěžící byl vybrán jako jeden z nejlepších při individuální výzvě/vyřazovacím testu a postoupil do dalšího kola. : (PASS) Soutěžící uspěl v individuální výzvě/vyřazovacím testu a postoupil do dalšího kola. : (PASS I) Soutěžící využil své imunity ve vyřazovacím testu a postoupil do dalšího kola. : (PASS−) Soutěžící byl vybrán jako jeden z nejhorších při individuální výzvě/vyřazovacím testu, ale přesto postoupil do dalšího kola. : (HIGH+) Soutěžící byl vybrán jako jeden z nejlepších při individuální výzvě/vyřazovacím testu, získal strategickou výhodu do příští výzvy, ale nepostoupil. : (HIGH) Soutěžící byl vybrán jako jeden z nejlepších při individuální výzvě/vyřazovacím testu, ale nepostoupil. : (SAVE) Soutěžící se nemusel tohoto kola účastnit a vyhnul se tak vyřazování. : (-) Soutěžící se nemohl tohoto kola (týkajícího se většinou boje o výhodu) účastnit. : (IN) Soutěžící neskončil ani mezi nejlepšími, ani mezi nejhoršími v individuální výzvěa nepostoupil. : (MIDDLE) Soutěžící byl kapitánem prostředního týmu (v pořadí mezi vítězným a poraženým) v Týmové výzvě a musel se účastnit vyřazovací výzvy (příp. nezískal výhodu). : (MIDDLE) Soutěžící byl součástí prostředního týmu (v pořadí mezi vítězným a poraženým) v Týmové výzvě a musel se účastnit vyřazovací výzvy (příp. nezískal výhodu). : (LOW) Soutěžící byl vybrán jako jeden z nejhorších při individuální výzvě/vyřazovacím testu a nepostoupil. : (LOW-) Soutěžící byl vybrán jako nejhorší při individuální výzvě/vyřazovacím testu a nepostoupil. : (FAIL+) Soutěžící neuspěl v individuální výzvě zahrnující výhodu a ztratil tak příležitost o ni nadále bojovat. : (FAIL) Soutěžící neuspěl v individuální výzvě/vyřazovacím testu a šel do (další) vyřazovací výzvy. : (LOSS) Soutěžící byl kapitánem poraženého týmu v Týmové výzvě a musel se účastnit vyřazovací výzvy (příp. získal nevýhodu v dalším kole). : (LOSS) Soutěžící byl součástí poraženého týmu v Týmové výzvě a musel se účastnit vyřazovací výzvy (příp. získal nevýhodu v dalším kole). : (LEFT) Účastník odstoupil ze soutěže. : (ELIM) Soutěžící byl vyřazen ze soutěže.