4
2

Matúš Vojtko (* 5. října 2000, Michalovce) je slovenský fotbalový obránce a bývalý mládežnický reprezentant, od srpna 2021 hráč slovenského týmu ŠK Slovan Bratislava. Mimo Slovensko působil na klubové úrovni v Chorvatsku. Nastupuje na pozici levého obránce.

MFK Zemplín Michalovce

Svoji fotbalovou kariéru začal v Zemplínu Michalovce, jehož je odchovanec. V průběhu sezony 2018/19 se propracoval do prvního mužstva. +more Ligový debut v dresu Zemplínu si odbyl ve druhém kole hraném 5. srpna 2018 v souboji se Slovanem Bratislava. Odehrál celé střetnutí, ale porážce v poměru 1:2 na domácím hřišti nezabránil. V době debutu mu bylo pouhých 17 let. Zajímavostí je, že svůj poslední soutěžní zápas za michalovský celek si připsal proti stejnému soupeři. Poprvé za "áčko" Michalovců se v lize prosadil rovněž na podzim 2018, konkrétně 1. 12. , když proti ViOnu Zlaté Moravce - Vráble (výhra 3:0) otevřel v první minutě nastavení úvodního poločasu skóre utkání. Svůj druhý ligový gól za první družstvo zaznamenal v následujícím ročníku 2019/20 v šestém kole v souboji s iClinicem Sereď, v 17. minutě vyrovnával na konečných 1:1. Celkem za Zemplín nastoupil v lize k 69 střetnutím.

ŠK Slovan Bratislava

Sezóna 2021/22

V srpnu 2021 posílil Slovan Bratislava, s tehdejším mistrem nejvyšší soutěže podepsal čtyřletou smlouvu, a rozšířil konkurenci na postu levého brance, kde Slovan při zranění Lucase Lovata díky němu zdvojil tento post. +more Svůj první ligový zápas si v dresu Slovanu Bratislava připsal proti ViOnu Zlaté Moravce - Vráble (výhra 4:1), nastoupil na celých devadesát minut. V sezoně 2021/22 pomohl svému zaměstnavateli již ke čtvrtému titulu v řadě, což Slovan dokázal jako první v historii slovenského fotbalu.

Sezóna 2023/24

Se Slovanem Bratislava se probojoval do skupinové fáze Evropské konferenční ligy UEFA 2023/2024, v předkolech Evropských pohárů však nastoupil jen k jednomu střetnutí. S bratislavským klubem byli zařazeni do základní skupiny A, kde číhali soupeři: Lille OSC (Francie) - (prohra 1:2 venku a remíza 1:1 doma), NK Olimpija Lublaň (Slovinsko) - (výhra 1:0 venku a prohra 1:2 doma) a KÍ Klaksvík (Faerské ostrovy) - (výhry doma i venku 2:1). +more Ve skupinové fázi stejně jako v jarním play-off nehrál. Poprvé v ročníku vstřelil branku 21. dubna 2024 ve 28. kole v derby se Spartakem Trnava, když v 83. minutě dával na konečných 2:1. V jarní části sezony 2023/2024 pomohl Slovanu Bratislava k šestému ligovému titulu v řadě a celkově jubilejnímu 30. v historii týmu.

HNK Gorica (hostování)

V létě 2022 odešel ze Slovanu kvůli většímu hernímu vytížení na rok hostovat do Chorvatska do týmu HNK Gorica. Debut v lize si zde odbyl v úvodním kole hraném 16. +more července 2022 v souboji s mužstvem NK Osijek (prohra 1:2), na hrácí plochu přišel v 80. minutě. Poprvé a zároveň naposledy během tohoto angažmá skóroval ve 32. kole proti Lokomotivě Zagreb, když v nastavení druhého poločasu srovnával na konečných 2:2. V jarní části sezony 2022/23 bojoval s Goricou o záchranu, která se zdařila. Po roce se vrátil z hostování zpět do Slovanu a zapojil se do letní přípravy mužstva na novou sezonu.

Matúš Vojtko v minulosti nastupoval za mládežnické výběry Slovenska do 17, 18, 19 a 21 let.

[url=https://www. skslovan. +morecom/hraci/A-Matus_Vojtko]Profil hráče[/url] na skslovan. com * [url=http://new. mfkzemplin. sk/player/matus-vojtko/]Profil hráče[/url] na mfkzemplin. sk * [url=https://www. nikeliga. sk/hrac/1505-matus-vojtko]Profil hráče[/url] na nikeliga. sk * [url=https://int. soccerway. com/players/matu-vojtko/477682/]Profil hráče[/url] na soccerway. com * [url=https://www. transfermarkt. com/matus-vojtko/profil/spieler/489865]Profil hráče[/url] na transfermarkt. com.

Kategorie:Slovenští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví obránci Kategorie:Fotbalisté MFK Zemplín Michalovce Kategorie:Fotbalisté Slovanu Bratislava Kategorie:Vítězové 1. +more slovenské fotbalové ligy Kategorie:Narození v Michalovcích Kategorie:Narození v roce 2000 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Narození 5. října.