Matteo Pessina (* 21. dubna 1997 Monza) je italský profesionální fotbalista, který hraje na pozici ofensivního záložníka za italský klub Atalanta BC a za italský národní tým.

...

Pessina, který je odchovancem AC Monza, zahájil svou seniorskou kariéru v klubu v roce 2014 v klubu z rodného města. V roce 2015 přestoupil do AC Milán, odkud odešel na hostování do Lecce, Catanie a následně do Coma.

Dne 7. července 2017 podepsal Pessina smlouvu s Atalantou Bergamo. +more Dne 25. srpna odešel na roční hostování do Spezie. 26. srpna 2019 se Pessina připojil k Hellasu Verona v rámci hostování s nepovinnou opcí, kterou klub následně neuplatnil.

Dne 10. února 2021 vstřelil 2 góly při výhře 3:1 proti Neapoli v odvetném zápase semifinále Coppa Italia, díky čemuž Atalanta postoupila do finále.

Reprezentační kariéra

Pessinu byl poprvé povolán do italské reprezentace manažerem Robertem Mancinim v listopadu 2020, a svůj reprezentační debut si odbyl 11. listopadu, když o poločase přátelského utkání proti Estonsku ve Florencii vystřídal Sandra Tonaliho.

Dne 28. května 2021 vstřelil Pessina svůj první reprezentační gól v 75. +more minutě domácího vítězství 7:0 v přátelském utkání se San Marinem; druhý gól přidal v 87. minutě.

V červnu 2021 byl manažerem Roberto Mancinim dodatečně nominován na závěrečný turnaj Euro 2020, a to kvůli zranění Stefana Sensiho.