4
2

Matúš Vojtko (* 5. října 2000, Michalovce) je slovenský fotbalový obránce a bývalý mládežnický reprezentant, od července 2022 hráč chorvatského klubu HNK Gorica, kde je na hostování ze slovenského týmu ŠK Slovan Bratislava. Nastupuje na pozici levého obránce.

MFK Zemplín Michalovce

Svoji fotbalovou kariéru začal v Zemplínu Michalovce, jehož je odchovanec. V průběhu sezony 2018/19 se propracoval do prvního mužstva. +more Ligový debut v dresu Zemplínu si odbyl ve druhém kole hraném 5. srpna 2018 v souboji se Slovanem Bratislava. Odehrál celé střetnutí, ale porážce v poměru 1:2 na domácím hřišti nezabránil. V době debutu mu bylo pouhých 17 let. Zajímavostí je, že svůj poslední soutěžní zápas za michalovský celek si připsal proti stejnému soupeři. Poprvé za "áčko" Michalovců se v lize prosadil rovněž na podzim 2018, konkrétně 1. 12. , když proti ViOnu Zlaté Moravce - Vráble (výhra 3:0) otevřel v první minutě nastavení úvodního poločasu skóre utkání. Svůj druhý ligový gól za první družstvo zaznamenal v následujícím ročníku 2019/20 v šestém kole v souboji s iClinicem Sereď, v 17. minutě vyrovnával na konečných 1:1. Celkem za Zemplín nastoupil v lize k 69 střetnutím.

ŠK Slovan Bratislava

V srpnu 2021 posílil Slovan Bratislava, s tehdejším mistrem nejvyšší souteže podepsal čtyřletou smlouvu, a rozšířil konkurenci na postu levého brance, kde Slovan při zranění Lucase Lovata díky němu zdvojil tento post. +more Svůj první ligový zápas si v dresu Slovanu Bratislava připsal proti ViOnu Zlaté Moravce - Vráble (výhra 4:1), nastoupil na celých devadesát minut. V sezoně 2021/22 pomohl svému zaměstnavateli již ke čtvrtému titulu v řadě, což Slovan dokázal jako první v historii slovenského fotbalu.

HNK Gorica (hostování)

V létě 2022 odešel ze Slovanu kvůli většímu hernímu vytížení na roční hostování do Chorvatska do klubu HNK Gorica.

Matúš Vojtko v minulosti nastupoval za mládežnické výběry Slovenska do 17, 19 a 21 let.

[url=https://www. skslovan. +morecom/hraci/A-Matus_Vojtko]Profil hráče[/url] na skslovan. com * [url=http://new. mfkzemplin. sk/player/matus-vojtko/]Profil hráče[/url] na mfkzemplin. sk * [url=https://www. fortunaliga. sk/hrac/1505-matus-vojtko]Profil hráče[/url] na fortunaliga. sk * [url=https://int. soccerway. com/players/matu-vojtko/477682/]Profil hráče[/url] na soccerway. com * [url=https://www. transfermarkt. com/matus-vojtko/profil/spieler/489865]Profil hráče[/url] na transfermarkt. com.

Kategorie:Slovenští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví obránci Kategorie:Fotbalisté MFK Zemplín Michalovce Kategorie:Fotbalisté Slovanu Bratislava Kategorie:Vítězové 1. +more slovenské fotbalové ligy Kategorie:Narození v Michalovcích Kategorie:Narození 2000 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Narození 5. října.