Maud Watsonová

8
4
2

Maud Watsonová (9. října 1864, Harrow, Londýn - 5. června 1946, Charmouth, Dorset) byla anglická tenistka, historicky první vítězka dvouhry ve Wimbledonu.

Osobní život

Narodila se v londýnském Harrow jako dcera místního faráře. Se soutěžním tenisem začala v roce 1881. +more V roce 1884 zvítězila ve dvouhře 1. ročníku nejslavnějšího turnaje ve Wimbledonu, kterého se zúčastnilo třináct hráček. Ve finále porazila svou starší sestru Lillianu Watsonovou 6-8, 6-3, 6-3. Do roku 1901 byl turnaj uzavřen jen pro britské tenisty.

Následujícího roku 1885 titul z Wimbledonu zopakovala, když ve finále porazila Blanche Bingleyovou 6-1, 7-5. V dalším ročníku 1886 se výsledek obrátil a Watsonová s Bingleyovou ve finále prohrála 6-3, 6-3.

Žila ve farním kostele v Berkswellu, blízko Solihullu ve Warwickshire, kde je i pohřbena.