Medibank International 2007

8
4
2

Medibank International 2007 byl tenisový turnaj mužů a žen konaný v září 2007 v Sydney ve Spojené Austrálii. Patřil do kategorie ATP Tour 2007 pro muže a kategorie WTA Tour 2007 pro ženy. V rámci mužského turnaje se jednalo o součást kategorie ATP International Series, zatímco u žen se jednalo o součást kategorie WTA Tier II. Turnaj se konal na tvrdém povrchu a byl rozehráván na dvorcích s otevřenou střechou. V mužské dvouhře vyhrál turnaj nejvýše nasazený ruský tenista Dmitry Tursunov, který ve finále porazil turnajovou trojku, Španěla Mardyho Fisha. Pro Tursunova to byl třetí vítězný turnaj v kariéře. Čeští tenisté na tomto turnaji nestartovali. V ženské dvouhře si vítězství připsala nejvýše nasazená Srbka Jelena Jankovićová, která ve finále zdolala čtvrtou nasazenou Francouzku Marion Bartoliovou. Jankovićová tak získala svůj pátý titul na okruhu WTA Tour a první v sezóně 2007. České tenistky na turnaji také neparticipovaly. V mužské čtyřhře zvítězil turecký pár, který tvořili Marsel İlhan a İsmail Şenol. Ve finále přehráli australsko-francouzskou dvojici, kterou tvořili Stephen Huss a Ross Hutchins. V ženské čtyřhře zvítězila pár Číňanek Li Naová a členka páru Sun Tungová-jing, které ve finále porazily ukrajinsko-srbskou dvojici, tvořenou Tatiana Perebiynisovou a Marií Jose Martinezovou Sánchezovou. Pro Číňanky to byl první společný titul na turnaji WTA Tour. Celkový rozpočet turnaje činil 1 026 000 dolarů.

Medibank International 2007 byl společný tenisový turnaj mužského okruhu ATP Tour a ženského okruhu WTA Tour, hraný v areálu NSW Tennis Centre na otevřených dvorcích naposledy s tvrdým povrchem Rebound Ace. Následující rok byl na kurty položen Plexicushion. Konal se na úvod sezóny mezi 5.13. lednem 2007 v australském Sydney jako 117. ročník turnaje.

Mužská polovina se řadila do kategorie ATP International Series a její dotace činila 436 000 amerických dolarů. Ženská část s rozpočtem 600 000 dolarů byla součástí kategorie WTA Tier II.

Singlový titul v mužské dvouhře obhájil Američan James Blake. Jednalo se o jeho devátý turnajový triumf na okruhu ATP Tour a první ze dvou v sezóně 2007. +more Ženskou dvouhru ovládla Belgičanka Kim Clijstersová, která si tak připsala třicátý čtvrtý singlový triumf kariéry a jediné turnajové vítězství v sezóně 2007.

...
...

Distribuce bodů a finančních odměn

Distribuce bodů

background:#ededed;"|Soutěžbackground:#ededed;"|Vítězovébackground:#ededed;"|Fbackground:#ededed;"|SFbackground:#ededed;"|ČFbackground:#ededed;"|16 v kolebackground:#ededed;"|32 v kole
center|dvouhra mužů175120754015
center|čtyřhra mužů1751207540
center|dvouhra žen27519012570351
center|čtyřhra žen275190125701

background:#ededed;"|Soutěžbackground:#ededed;"|Vítězovébackground:#ededed;"|Finálebackground:#ededed;"|Semifinálebackground:#ededed;"|Čtvrtfinálebackground:#ededed;"|16 v kolebackground:#ededed;"|32 v kole