Memphis Open 2016

8
4
2

Memphis Open 2016 byl tenisový turnaj mužů na profesionálním okruhu ATP World Tour, hraný v oddílu Racquet Club of Memphis na krytých dvorcích s tvrdým povrchem. Konal se mezi 8. až 14. únorem 2016 v americkém Memphisu jako čtyřicátý první ročník turnaje.

Do roku 2014 nesla událost pojmenování U.S. National Indoor Tennis Championships.

Turnaj se řadí do kategorie ATP World Tour 250 a dotace činila 693 425 amerických dolarů. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal sedmý tenista světa a trojnásobný obhájce titulu Kei Nišikori z Japonska. +more Jako poslední přímý účastník hlavní singlové soutěži nastoupil 112. americký hráč žebříčku Ryan Harrison.

V obou soutěžích byly tituly obhájeny. Singlovou část vyhrál Kei Nišikori a čtvrtým titulem vyrovnal memphiský rekord Jimmyho Connorse. +more Čtyřhru opanoval polsko-mexický pár Mariusz Fyrstenberg a Santiago González.

.

Následující hráčí obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Taylor Fritz * Tommy Paul * Frances Tiafoe

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Jared Donaldson * Henri Laaksonen * Michael Mmoh * Jošihito Nišioka

;před zahájením turnaje * Kevin Anderson → nahradil jej Austin Krajicek * Tommy Haas → nahradil jej Luca Vanni * Lu Jan-sun → nahradil jej Matthew Ebden

Skrečování

Matthew Ebden (poranění levé dolní končetiny)

Bob BryanMike Bryan11. 1. +more
Treat Conrad HueyMax Mirnyj65. 2.
Eric ButoracScott Lipsky84. 3.
Steve JohnsonSam Querrey90. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Taylor Fritz / Ryan Harrison * David O'Hare / Joe Salisbury

Kei Nišikori vs. Taylor Fritz, 6-4, 6-4

Mariusz Fyrstenberg / Santiago González vs. Steve Johnson / Sam Querrey, 6-4, 6-4