Memphis Open 2017

8
4
2

Memphis Open 2017 byl tenisový turnaj mužů na profesionálním okruhu ATP World Tour, hraný v oddílu Racquet Club of Memphis na krytých dvorcích s tvrdým povrchem. Konal se mezi 13. až 19. únorem 2017 v americkém Memphisu jako čtyřicátý druhý ročník turnaje.

Turnaj se řadil do kategorie ATP World Tour 250 a jeho dotace činila 720 410 amerických dolarů. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal osmnáctý tenista světa Ivo Karlović z Chorvatska. +more Jako poslední přímý účastník do hlavní singlové soutěže nastoupil 100. japonský hráč žebříčku Jošihito Nišioka.

Premiérový singlový titul na okruhu ATP získal Američan Ryan Harrison. V 41leté historii turnaje se jednalo o první ročník, na němž nepostoupil žádný nasazený hráč do semifinále. +more Své první trofeje na okruhu vybojovali vítězstvím ve čtyřhře Američan Brian Baker a Chorvat Nikola Mektić.

.

Následující hráčí obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Jared Donaldson * Reilly Opelka * Frances Tiafoe

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Matthew Ebden * Darian King * Peter Polansky * Tim Smyczek

Následující hráči postoupili z kvalifikace jako tzv. šťastný poražený: * Benjamin Becker

;před zahájením turnaje * Dustin Brown → nahradil jej Benjamin Becker * Daniel Evans → nahradil jej Nikoloz Basilašvili

Treat Conrad HueyMax Mirnyj51. 1. +more
Oliver MarachFabrice Martin68. 2.
Robert LindstedtMichael Venus78. 3.
Guillermo García-LópezLeander Paes94. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Cedric De Zutter / Connor Glennon * David O'Hare / Joe Salisbury

Ryan Harrison vs. Nikoloz Basilašvili, 6-1, 6-4

Brian Baker / Nikola Mektić vs. Ryan Harrison / Steve Johnson, 6-3, 6-4