MercedesCup 2017

8
4
2

MercedesCup 2017 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se podruhé hrál na otevřených travnatých dvorcích tenisového oddílu Weissenhof v německém městě Stuttgart. Konal se mezi 12. až 18. červnem 2017 jako jubilejní čtyřicátý ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 701 975 eur patřil do kategorie ATP World Tour 250. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal pátý tenista světa Roger Federer ze Švýcarska. +more Jako poslední přímý účastník do hlavní singlové soutěže nastoupil polský 94. hráč žebříčku Jerzy Janowicz.

Poprvé od Wimbledonu 2002 Federer prohrál svůj premiérový zápas na travnatém turnaji. Ve Stuttgartu nestačil na 39letého Tommyho Haase, jenž se stal nejstarším čtvrtfinalistou na okruhu ATP Tour od sezóny 1995 a Jimmyho Connorse, který se do této fáze probojoval na Gerry Weber Open.

Singlový titul získal Francouz Lucas Pouille, který pro něj představoval třetí singlovou trofej na okruhu ATP Tour. Páté společné turnajové vítězství ze čtyřhry vybojoval britsko-brazilský pár Jamie Murray a Bruno Soares.

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Tommy Haas * Maximilian Marterer * Lucas Pouille

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Márton Fucsovics * Peter Gojowczyk * Yannick Hanfmann * Lukas Lacko

;před zahájením turnaje * Karen Chačanov → nahradil jej Jerzy Janowicz * Jiří Veselý → nahradil jej Stéphane Robert