MercedesCup 2018

8
4
2

MercedesCup 2018 byl tenisový turnaj mužů konaný v rámci série ATP World Tour 2018. Odehrával se na otevřených travnatých dvorcích v areálu Tennis Club Weissenhof ve Stuttgartu v Německu. Turnaj probíhal mezi 11. a 17. červnem 2018. Soutěže dvouhry se zúčastnilo 28 tenistů a soutěže čtyřhry 16 párů. Celkový rozpočet turnaje činil 729 340 eur. Ve dvouhře triumfoval 38letý švýcarský tenista Roger Federer, který ve finále porazil kanadskou naději Miloše Raoniće ve dvou setech 6–4 a 7–6. Pro Federera to byl první turnaj po jeho návratu na okruh ATP Tour po tříleté absenci. Získaný titul byl jeho celkově 98. Kanaďan Raonic si přesto zajistil účast na Wimbledonu díky umístění do finále. V soutěži čtyřhry triumfoval italsko-nizozemský pár Matteo Berrettini a Fabio Fognini, který ve finále zdolal rakousko-chorvatskou dvojici Oliver Marach a Mate Pavić po vyrovnaném boji až v supertiebreaku 6–2, 6–7 a [12–10]. Pro oba hráče to byl první společně vyhraný turnaj na okruhu ATP Tour.

MercedesCup 2018 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se hrál na otevřených travnatých dvorcích tenisového oddílu Weissenhof v německém Stuttgartu. Konal se mezi 11. až 17. červnem 2018 jako čtyřicátý první ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 729 340 eur patřil do kategorie ATP World Tour 250. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal druhý tenista světa Roger Federer ze Švýcarska. +more Jako poslední přímý účastník do hlavní singlové soutěže nastoupil bosenský 90. hráč žebříčku Mirza Bašić.

Devadesátý osmý singlový titul na okruhu ATP Tour získal Švýcar Roger Federer, jenž navýšil rekordní zápis osmnácti titulů na trávě. Postupem do finále si zajistil pátý návrat na pozici světové jedničky jako historicky nejstarší muž na této pozici i nejstarší hráč v aktuální první světové stovce.

První společnou trofej ze čtyřhry ATP si odvezla německá dvojice startující na divokou kartu Philipp Petzschner a Tim Pütz, který tak dosáhl premiérového turnajového vítězství.

Jiné formy účasti

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Tomáš Berdych * Yannick Maden * Rudolf Molleker

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Prajnesh Gunneswaran * Denis Kudla * Matteo Viola * Michail Južnyj

TNásledujíc hráč postoupil z kvalifikace jako tzv. šťastný poražený: * Viktor Galović

Odhlášení

;před zahájením turnaje * Marco Cecchinato → nahradil jej Denis Istomin * Peter Gojowczyk → nahradil jej Viktor Galović * Čong Hjon → nahradil jej Maximilian Marterer * David Ferrer → nahradil jej Mirza Bašić * Gaël Monfils → nahradil jej Florian Mayer