2

Michy Batshuayi Tunga (* 2. října 1993 Brusel) je belgický profesionální fotbalista konžského původu, který hraje na pozici útočníka za turecký klub Fenerbahçe SK a za belgický národní tým.

...
...

Standardu Lutych (2014) Batshuayi debutoval v profesionálním fotbale v dresu Standardu Liège (česky Standard Lutych) pod trenérem Dominiquem D'Onofriem 20. +more února 2011 v zápase belgické ligy proti domácímu celku KAA Gent (prohra 1:4). Dostal se na hřiště v 82. minutě, když vystřídal Francka Berriera. 15. prosince 2011 vstřelil vítězný gól v zápase základní skupiny B Evropské ligy UEFA 2011/12 proti dánskému celku FC Kodaň, zařídil tak výhru 1:0. Standard postoupil do jarních vyřazovacích bojů z prvního místa ve skupině.

Jeho výkony neušly pozornosti francouzského trenéra anglického klubu Arsenal FC Arsène Wengera, který o něj v prosinci 2013 projevil zájem.

V létě 2014 přestoupil do francouzského klubu Olympique Marseille.

Chelsea FC

V červenci 2016 přestoupil do anglického klubu Chelsea FC. S klubem podepsal pětiletou smlouvu. +more V ostrém zápase debutoval 15. 8. , když v 85. minutě zápasu proti West Hamu vystřídal Oscara. Po čtyřech minutách na hřišti přihrál hlavičkou Costovi, který vstřelil vítězný gól Chelsea a zajistil tak výhru 2:1. O pět dní později, v zápase proti Watfordu, v 73. minutě opět vystřídal Oscara. V 80. minutě dorazil do brány míč, který vypadl brankáři Gomesovi a srovnal skóre zápasu na 1:1. Chelsea nakonec úspěšně zvládla obrat a zápas vyhrála 2:1.

Borussia Dortmund (hostování)

31. ledna 2018 odešel z Chelsea na hostování do německého týmu Borussia Dortmund jako náhrada za Pierre-Emericka Aubameyanga, který odešel do londýnského Arsenalu. +more Při svém debutu v Bundeslize 2. února proti 1. FC Köln vstřelil dvě branky a přihrál na vítězný gól na konečných 3:2 pro Borussii.

Valencia CF (hostování)

Po svém německém angažmá se belgický útočník v přípravě Chelsea FC nedostal na soupisku a byl poslán na hostování do španělské La Ligy, konkrétně do týmu Valencia FC. Nyní pětadvacetiletý útočník debutoval v La Lize v domácím zápase proti Atléticu Madrid, kde střídal na posledních 15 minut a napomohl svému týmu k remíze 1:1.

Batshuayi byl členem belgické mládežnické reprezentace do 21 let. Debutoval 6. +more září 2012 v domácím utkání proti Norsku a při své premiéře vstřelil gól. Mladí Belgičané ale prohráli 1:3.

V A-mužstvu Belgie debutoval 28. 3. +more 2015 v kvalifikačním zápase v Bruselu proti týmu Kypru, v 80. minutě upravoval stav na konečných 5:0.

EURO 2016

Trenér Marc Wilmots jej nominoval na EURO 2016 ve Francii, kde byli Belgičané vyřazeni ve čtvrtfinále Walesem po porážce 1:3. Nastoupil ve dvou z pěti zápasů svého mužstva na šampionátu a vstřelil jeden gól (v osmifinále proti Maďarsku).

Reprezentační góly

Góly Michy Batshuayie v belgickém reprezentačním A-mužstvu

DatumStadionSoupeřSkóre (min)VýsledekSoutěž
128. 3. +more 2015Stadion krále Baudouina, Brusel, BelgieKypr5:0(80. )5:0kvalifikace na EURO 2016
213. 11. 2015Stadion krále Baudouina, Brusel, BelgieItálie3:1(82. )3:1přátelský zápas
326. 6. 2016Stadium municipal de Toulouse, Toulouse, FrancieMaďarsko0:2(78. )0:4EURO 2016
.

Individuální

Hráč měsíce Ligue 1 podle UNFP - říjen 2015

Poznámky

[url=http://www. transfermarkt. +moreco. uk/en/michy-batshuayi/profil/spieler_179184. html. from=direktErgebnis]Profil hráče[/url] na Transfermarkt. com * [url=http://eu-football. info/_player. php. id=28990]Profil hráče - reprezentační statistiky v A-mužstvu[/url], eu-football. info * [url=http://www. national-football-teams. com/player/58764/Michy_Batshuayi. html]Profil hráče[/url] na National Football Teams. com * [url=https://int. soccerway. com/players/michy-batshuayi/177338/]Profil hráče[/url] na Soccerway. com *[url=https://www. livesport. cz/hrac/batshuayi-michy/CKyKL1ff/]Profil hráče[/url] na [url=https://www. livesport. cz/]Livesport. cz[/url].

Kategorie:Belgičtí fotbalisté Kategorie:Belgičtí fotbaloví reprezentanti Kategorie:Narození v roce 1993 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Fotbaloví útočníci Kategorie:Fotbalisté Standardu Lutych Kategorie:Fotbalisté Olympique Marseille Kategorie:Narození 2. +more října Kategorie:Fotbalisté Chelsea Kategorie:Narození v Bruselu Kategorie:Fotbalisté Borussie Dortmund Kategorie:Fotbalisté Valencie Kategorie:Hráči Mistrovství světa ve fotbale 2022 Kategorie:Hráči Mistrovství Evropy ve fotbale 2020 Kategorie:Hráči Mistrovství světa ve fotbale 2018 Kategorie:Hráči Mistrovství Evropy ve fotbale 2016.