Mistrovství Evropy juniorů v ledním hokeji 1981

8
4
2

Mistrovství Evropy juniorů v ledním hokeji 1981 se konalo ve Finsku a bylo devátým ročníkem tohoto turnaje. Zúčastnilo se ho celkem osm týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech. Vítězové obou skupin se následně utkali ve finálovém zápase o titul mistrů Evropy. Ve skupině A zvítězilo Rusko před Československem, Finskem a Bulharskem. V skupině B si první místo vybojovalo Německo před Švédskem, Norskem a Itálií. Ve finálovém utkání se utkali Rusové a Němci, kde si Rusko vybojovalo zlaté medaile po výhře 6:2. Bronzovou příčku obsadilo Československo po vítězství 8:1 nad Švédskem. Tento ročník mistrovství Evropy juniorů v ledním hokeji byl významným mezníkem v historii turnaje, protože se jednalo o poslední ročník, který se hrál bez účasti týmů ze Spojených států amerických a Kanady.

Mistrovství Evropy juniorů v ledním hokeji 1981 byl 14. ročník této soutěže. Turnaj hostilo od 2. do 9. dubna sovětské město Minsk. Hráli na něm hokejisté narození v roce 1963 a mladší.