Mistrovství Evropy v házené žen 1998

8
4
2

Mistrovství Evropy v házené žen probíhalo v roce 1998 ve Švýcarsku. Turnaj se konal od 5. do 14. prosince v různých městech, včetně Basileje, Curychu a Olten. Celkem se zúčastnilo šestnáct týmů z různých zemí Evropy. Turnaj začal základní skupinovou fází, ve které se týmy utkaly v rámci čtyř skupin. V každé skupině se hrálo systémem každý s každým a nejlepší dva týmy postoupily do bojů o medaile. Ve čtvrtfinále se utkaly týmy z různých skupin proti sobě a vítězné týmy postoupily do semifinále. Mezi semifinalisty se probojovaly týmy Česka, Německa, Norska a Ruska. Český tým porazil Německo a Norsko zdolalo Rusko, čímž si obě týmy zajistily účast ve finále. Finále se konalo 14. prosince v Basileji a naše český tým se stal novým mistrem Evropy po vítězství nad norským týmem v dramatickém zápase. Třetí místo obsadilo Německo po výhře nad Ruskem. Celkově bylo Mistrovství Evropy v házené žen 1998 napínavým a kvalitním turnajem, který se uskutečnil ve Švýcarsku. Český tým dosáhl nejlepšího výsledku a stal se mistrem Evropy.

3. mistrovství Evropy v házené se konalo 11.12.20.12. 1998 v Nizozemsku.

Mistrovství se zúčastnilo 12 mužstev, rozdělených do dvou šestičlenných skupin, z nichž první dva týmy postoupily do semifinálových bojů. Mistrem Evropy se stal tým Norska, který ve finále porazil tým Dánska. +more Třetí místo obsadil tým Maďarska.