Mistrovství světa v alpském lyžování 2021 – superobří slalom mužů

8
4
2

Superobří slalom mužů na Mistrovství světa v alpském lyžování 2021 se konal ve čtvrtek 11. února 2021 jako první mužský závod světového šampionátu v Cortině d'Ampezzo. Původně měl proběhnout již 9. února, ale pořadatelé soutěž odložili pro mlhu v horní části trati. Disciplína odstartovala na nové sjezdovce Vertigine ve 13 hodin místního času. Nastoupilo do ní 55 lyžařů z 24 států.

Obhájcem zlata byl italský lyžař Dominik Paris, který dojel na pátém místě se ztrátou sedmnácti setin sekundy na medaili.

Medailisté

Mistrem světa se stal 29letý Rakušan Vincent Kriechmayr, který vylepšil druhou pozici z Åre 2019 a poprvé vyhrál závod na vrcholné světové akci. Celkově získal třetí medaili ze světových šampionátů. +more Ve Světovém poháru ovládl dvě předcházející Super-G během ledna a února 2021, což z něj činilo hlavního favorita závodu. Se startovním číslem 5 nezopakoval chybu prvních tří startujících, kteří se po skoku nevešli do branky a vypadli na stejném místě.

Se ztrátou sedmi setin sekundy skončil na druhém místě 35letý Němec Romed Baumann, pro nějž to byl druhý cenný kov z mistrovstvích světa.

Na bronzové příčce dojel 29letý Francouz Alexis Pinturault, jenž za vítězem zaostal o třicet osm setin sekundy. Připsal si tak první medaili ze superobřího slalomu a celkově pátou ze světových šampionátů. +more Na stupnich vítězů stál na čtvrtém mistrovství v řadě.

99
} N/A|| 1 || align=left|Christian Walder || align=left| || colspan=2 rowspan=21 N/A |- | 2 || align=left|Loïc Meillard || align=left| |- | 3 || align=left|Mauro Caviezel || align=left| |- | 12 || align=left|Mattia Casse || align=left| |- | 14 || align=left|Max Franz || align=left| |- | 16 || align=left|Johan Clarey || align=left| |- | 25 || align=left|Miha Hrobat || align=left| |- | 27 || align=left|Felix Monsén || align=left| |- | 29 || align=left|Dominik Schwaiger || align=left| |- | 32 || align=left|Broderick Thompson || align=left| |- | 35 || align=left|Olle Sundin || align=left| |- | 36 || align=left|Armand Marchant || align=left| |- | 37 || align=left|Nejc Naraločnik || align=left| |- | 39 || align=left|Mattias Rönngren || align=left| |- | 45 || align=left|Adur Etxezarreta || align=left| |- | 48 || align=left|Arnaud Alessandria || align=left| |- | 51 || align=left|Marcus Vorre || align=left| |- | 52 || align=left|Ivan Kovbasňuk || align=left| |- | 53 || align=left|Filip Baláž || align=left| |- | 54 || align=left|Juan Pablo Vallecillo || align=left| |- | 56 || align=left|Lauris Opmanis || align=left| |- | 44 || align=left|Ondřej Berndt || align=left| || colspan=2 N/A |- |colspan="6" align=center|Závod odstartoval ve 13. 00 hodin (UTC+1). Teplota vzduchu na startu −1 °C a v cíli −4 °C. |}.