Mistrovství světa v biatlonu 1978

8
4
2

Mistrovství světa v biatlonu 1978 se konalo od 1. do 6. března 1978 na biatlonovém stadionu Biathlon stadium Hochfilzen v rakouském Hochfilzenu.

Na mistrovství světa byl nejúspěšnější východoněmecký tým, který získal celkem 6 medailí, z toho 3 zlaté. Největší zásluhu měl Frank Ullrich, který zvítězil ve stíhacím závodě a ve štafetách a ve sprintu skončil druhý, díky čemž se stal nejúspěšnějším závodníkem mistrovství.

Program závodů

Na programu šampionátu byly celkem 3 závody. Muži absolvovali sprint, vytrvalostní závod a štafetu. +more

DenDatumDisciplínaPočet závodníků
Čt2. březnaVytrvalostní závod88
So4. březnaSprint88
Ne5. březnaŠtafety23
.

Česká stopa

Ve vytrvalostní závodě i sprintu byl se nejlépe umístil Antonín Kříž na 9. , resp. +more 12. místě. Československá štafeta byla v sestavě Miroslav Soviš, Jaromír Šimůnek, Antonín Kříž a Zdeněk Pavlíček celkově 6.

Medailové pořadí

Medailové pořadí zemí

PořadíZemělink= Zlato+moresvg|25px|Stříbrná_medaile'>link= Stříbrolink= BronzCelkově
1. Východní Německo2226
2. 1102
3. 0011
.

Individuální medailové pořadí

PořadíZávodníklink= Zlato+moresvg|25px|Stříbrná_medaile'>link= Stříbrolink= BronzCelkově