Mistrovství světa v házené žen o 11 hráčích 1960

8
4
2

Mistrovství světa v házené žen o 11 hráčích 1960 byl třetí ročník mistrovství světa v házené žen, který se konal v Jugoslávii. Turnaj se uskutečnil od 12. do 24. října 1960 a zúčastnilo se ho celkem 11 týmů. Mistrovství světa se hrálo v několika městech Jugoslávie, přičemž zápasy se odehrávaly ve dvou skupinách. Ve skupině A se utkalo 6 týmů (Československo, Francie, Maďarsko, Německo, Polsko a Rumunsko) a ve skupině B 5 týmů (Jugoslávie, Rakousko, Švédsko, Švýcarsko a Dánsko). Po odehrání základních skupin postoupily do finále první dva týmy z každé skupiny. V rozhodujícím zápase o titul mistra světa se utkal tým Československa s domácím týmem Jugoslávie. Československo zvítězilo a získalo tak svůj první titul mistra světa v házené žen. Celkově se jednalo o úspěšný turnaj, který se setkal s velkým zájmem diváků. Byl to také poslední ročník mistrovství světa v házené žen s hrou o 11 hráčích, protože od dalšího roku se přešlo na hru o sedmi hráčích.

3. mistrovství světa v házené žen o jedenácti hráčích proběhlo ve dnech 12. - 19. června v Nizozemsku.

Mistrovství se zúčastnilo šest týmů, rozdělených do dvou tříčlenných skupin, z nichž první dva postoupily do play off, kde se hrálo o medaile. Týmy, které skončily ve skupině na třetím místě, hrály o páté místo. +more Reprezentace Německa byla složena z hráčů NDR a SRN. Mistrem světa se stal podruhé tým Rumunska. Pro stále klesající zájem o účast bylo rozhodnuto, že se mistrovství světa žen o jedenácti hráčích v budoucnu již nebude pořádat.

.

Kategorie:Údržba:Články s referencemi v nadpisech Kategorie:Mistrovství světa v házené žen Kategorie:Házená v roce 1960 Kategorie:Házená v Nizozemsku