Mistrovství světa v plážovém fotbale 2008

8
4
2

Mistrovství světa v plážovém fotbale 2008 bylo 14. ročníkem MS v plážovém fotbale, které se konalo v francouzském městě Marseille na pláži Plages du Prado v období od 17. do 27. července 2008. Jednalo se o celkový 14. ročník a o čtvrtý, který pořádala FIFA po tom, co šampionát vzala pod svojí záštitu místo Beach Soccer Worldwide. Účastnilo se ho 16 týmů, které byly rozděleny do 4 skupin po 4 týmech. Ze skupiny postoupily do vyřazovací fáze první a druhý celek. Vyřazovací fáze zahrnovala 8 zápasů. Brazílie postoupila do finále, ve kterém porazila Itálii 5:3 a celkově po dvanácté vyhrála mistrovství světa. Nováčkem turnaje byl tým Salvadoru. Šlo o první mistrovství světa, které se uskutečnilo mimo Brazílii.

Stadion

Mistrovství se odehrálo na jednom stadionu v jednom hostitelském městě: Stade du Prado (Marseille).