Mistrovství světa v rychlobruslení juniorů 2001
Technology
12 hours ago
8
4
2
Author
Albert FloresMistrovství světa v rychlobruslení juniorů se konalo v roce 2001. Závody se uskutečnily v nizozemském městě Groningen. Na tomto šampionátu se utkali mladí rychlobruslaři ve věku do 19 let z celého světa v několika disciplínách, včetně individuálního závodu na 500m, 1000m, 1500m a 5000m, a také ve sprinterském závodu a týmovém stíhacím závodě. Vítězové jednotlivých disciplín získali titul mistrů světa v rychlobruslení. Závody přinesly mnoho zajímavých momentů a výkonů, a vítězové si zaslouženě odvezli cenné medaile. Celý šampionát představoval významnou příležitost pro mladé rychlobruslaře prokázat své dovednosti a talent a získat mezinárodní ocenění v této sportovní disciplíně.
Rychlobruslařská hala Kardinge v Groningenu Mistrovství světa v rychlobruslení juniorů 2001 se konalo od 23. do 25. února 2001 v rychlobruslařské hale Kardinge v nizozemském Groningenu. Celkově se jednalo o 30. světový šampionát pro chlapce a 29. pro dívky. Českou výpravu tvořili Miroslav Vtípil a Marcela Kramárová.
Program | ||
---|---|---|
23. února | 24. +more února | 25. února |
500 m dívky 500 m chlapci 3 000 m chlapci | 1 000 m dívky 1 500 m chlapci 1 500 m dívky | 3 000 m dívky 5 000 m chlapci |
Chlapci
{| width=100% | width=50% align=left valign=top |
500 metrů
Pořadí | Jméno | Země | Celkový čas |
---|---|---|---|
1. | Šingo Doi | 37,65 | |
2. +more | Satoši Kaneko | 37,83 | |
3. | Eric Krantz | 38,07 | |
4. | Mun Čun | 38,08 | |
5. | Christian Zoller | 38,25 | |
6. | Even Wetten | 38,38 | |
7. | Stefan Groothuis | 38,52 | |
8. | Maciej Ustynowicz | 38,53 | |
9. | Jarmo Valtonen | 38,62 | |
9. | Mika Poutala | 38,62 | |
34. | Miroslav Vtípil | 40,16 |
| width=50% align=left valign=top |
3 000 metrů
Pořadí | Jméno | Země | Celkový čas |
---|---|---|---|
1. | Šingo Doi | 4:00,74 | |
2. +more | Naoki Jasuda | 4:01,69 | |
3. | Jo Sang-jop | 4:01,83 | |
4. | Johan Röjler | 4:02,52 | |
5. | Tom Prinsen | 4:03,77 | |
6. | Mun Čun | 4:03,86 | |
7. | Marco Weber | 4:05,81 | |
8. | Mikael Flygind Larsen | 4:05,94 | |
9. | Enrico Fabris | 4:06,46 | |
10. | Ju Won-kol | 4:07,20 | |
17. | Miroslav Vtípil | 4:10,30 |
{| width=100% | width=50% align=left valign=top |
1 500 metrů
Pořadí | Jméno | Země | Celkový čas |
---|---|---|---|
1. | Mun Čun | 1:55,38 | |
2. +more | Šingo Doi | 1:55,40 | |
3. | Stefan Groothuis | 1:55,47 | |
4. | Jo Sang-jop | 1:55,62 | |
5. | Shani Davis | 1:56,42 | |
6. | Ju Won-kol | 1:56,77 | |
7. | Jay Morrison | 1:56,90 | |
8. | Johan Röjler | 1:56,92 | |
9. | Satoši Kaneko | 1:57,05 | |
10. | Eric Krantz | 1:57,46 | |
32. | Miroslav Vtípil | 2:01,45 |
| width=50% align=left valign=top |
5 000 metrů
Pořadí | Jméno | Země | Celkový čas |
---|---|---|---|
1. | Johan Röjler | 6:53,63 | |
2. +more | Marco Weber | 6:55,07 | |
3. | Tom Prinsen | 6:56,88 | |
4. | Jo Sang-jop | 6:58,31 | |
5. | Enrico Fabris | 7:01,00 | |
6. | Mun Čun | 7:01,53 | |
7. | Ju Won-kol | 7:03,04 | |
8. | Šingo Doi | 7:03,19 | |
9. | Shani Davis | 7:03,56 | |
10. | Simon Kuipers | 7:04,08 |
Celkové výsledky víceboje
Závodu se zúčastnilo 51 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | 500 m | 3 000 m | 1 500 m | 5 000 m | Počet bodů |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Šingo Doi | 37,65 (1. +more) | 4:00,74 (1. ) | 1:55,40 (2. ) | 7:03,19 (8. ) | 158,558 | ||
Mun Čun | 38,08 (4. ) | 4:03,86 (6. ) | 1:55,38 (1. ) | 7:01,53 (6. ) | 159,336 | ||
Jo Sang-jop | 38,77 (12. ) | 4:01,83 (3. ) | 1:55,62 (4. ) | 6:58,31 (4. ) | 159,446 | ||
4. | Johan Röjler | 39,25 (18. ) | 4:02,52 (4. ) | 1:56,92 (8. ) | 6:53,63 (1. ) | 160,006 | |
5. | Satoši Kaneko | 37,83 (2. ) | 4:07,33 (11. ) | 1:57,05 (9. ) | 7:04,39 (11. ) | 160,506 | |
6. | Stefan Groothuis | 38,52 (7. ) | 4:07,37 (12. ) | 1:55,47 (3. ) | 7:05,13 (12. ) | 160,751 | |
7. | Ju Won-kol | 39,15 (16. ) | 4:07,20 (10. ) | 1:56,77 (6. ) | 7:03,04 (7. ) | 161,577 | |
8. | Tom Prinsen | 40,33 (38. ) | 4:03,77 (5. ) | 1:58,13 (12. ) | 6:56,88 (3. ) | 162,022 | |
9. | Shani Davis | 39,21 (17. ) | 4:10,26 (16. ) | 1:56,42 (5. ) | 7:03,56 (9. ) | 162,082 | |
10. | Simon Kuipers | 38,76 (11. ) | 4:09,58 (15. ) | 1:58,64 (15. ) | 7:04,08(10. ) | 162,310 | |
25. | Miroslav Vtípil | 40,16 (34. ) | 4:10,30 (17. ) | 2:01,45 (32. ) | - | 122,359 |
Dívky
{| width=100% | width=50% align=left valign=top |
500 metrů
Pořadí | Jméno | Země | Celkový čas |
---|---|---|---|
1. | Heike Hartmannová | 40,49 | |
2. +more | Shannon Rempelová | 40,77 | |
3. | Elli Ochowiczová | 41,24 | |
4. | Maki Cudžiová | 41,70 | |
5. | Brittany Schusslerová | 41,81 | |
6. | Elma de Vriesová | 41,87 | |
7. | Judith Hesseová | 41,94 | |
8. | Frédérique Ankonéová | 42,02 | |
9. | Daniela Niederstätterová | 42,06 | |
10. | Julija Busjujevová | 42,17 | |
19. | Marcela Kramárová | 43,15 |
| width=50% align=left valign=top |
1 000 metrů
Pořadí | Jméno | Země | Celkový čas |
---|---|---|---|
1. | Heike Hartmannová | 1:21,67 | |
2. +more | Frédérique Ankonéová | 1:22,41 | |
3. | Shannon Rempelová | 1:22,42 | |
4. | Elma de Vriesová | 1:22,74 | |
5. | Brittany Schusslerová | 1:23,04 | |
6. | Sarah Elliottová | 1:23,24 | |
7. | Anja Borstová | 1:23,67 | |
8. | Eriko Išinová | 1:23,99 | |
9. | Čoj Jun-suk | 1:24,01 | |
10. | Maki Cudžiová | 1:24,26 | |
28. | Marcela Kramárová | 1:27,78 |
{| width=100% | width=50% align=left valign=top |
1 500 metrů
Pořadí | Jméno | Země | Celkový čas |
---|---|---|---|
1. | Frédérique Ankonéová | 2:05,43 | |
2. +more | Eriko Išinová | 2:06,93 | |
3. | Sarah Elliottová | 2:06,96 | |
4. | Heike Hartmannová | 2:07,05 | |
5. | Anja Borstová | 2:08,19 | |
6. | Elma de Vriesová | 2:08,36 | |
7. | Brittany Schusslerová | 2:08,54 | |
8. | Jun Hyj-čun | 2:08,88 | |
9. | Tara Rislingová | 2:08,92 | |
10. | Julija Busjujevová | 2:09,31 | |
25. | Marcela Kramárová | 2:15,83 |
| width=50% align=left valign=top |
3 000 metrů
Pořadí | Jméno | Země | Celkový čas |
---|---|---|---|
1. | Frédérique Ankonéová | 4:19,78 | |
2. +more | Elma de Vriesová | 4:25,56 | |
3. | Anja Borstová | 4:30,91 | |
4. | Tara Rislingová | 4:32,21 | |
5. | Sarah Elliottová | 4:32,45 | |
6. | Eriko Išinová | 4:32,94 | |
7. | Heike Hartmannová | 4:33,21 | |
8. | Jun Hyj-čun | 4:33,55 | |
9. | Brittany Schusslerová | 4:37,07 | |
10. | Čoj Čin-son | 4:37,80 |
Celkové výsledky víceboje
Závodu se zúčastnilo 44 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | 500 m | 1 000 m | 1 500 m | 3 000 m | Počet bodů |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Frédérique Ankonéová | 42,02 (8. +more) | 1:22,41 (2. ) | 2:05,43 (1. ) | 4:19,78 (1. ) | 168,331 | ||
Heike Hartmannová | 40,49 (1. ) | 1:21,67 (1. ) | 2:07,05 (4. ) | 4:33,21 (7. ) | 169,210 | ||
Elma de Vriesová | 41,87 (6. ) | 1:22,74 (4. ) | 2:08,36 (6. ) | 4:25,56 (2. ) | 170,286 | ||
4. | Shannon Rempelová | 40,77 (2. ) | 1:22,42 (3. ) | 2:09,83 (11. ) | 4:38,16 (11. ) | 171,616 | |
5. | Anja Borstová | 42,31 (11. ) | 1:23,67 (7. ) | 2:08,19 (5. ) | 4:30,91 (3. ) | 172,026 | |
6. | Sarah Elliottová | 42,74 (14. ) | 1:23,24 (6. ) | 2:06,96 (3. ) | 4:32,45 (5. ) | 172,088 | |
7. | Eriko Išinová | 42,31 (11. ) | 1:23,99 (8. ) | 2:06,93 (2. ) | 4:32,94 (6. ) | 172,105 | |
8. | Brittany Schusslerová | 41,81 (5. ) | 1:23,04 (5. ) | 2:08,54 (7. ) | 4:37,07 (9. ) | 172,354 | |
9. | Tara Rislingová | 42,85 (16. ) | 1:24,90 (11. ) | 2:08,92 (9. ) | 4:32,21 (4. ) | 173,641 | |
10. | Jun Hyj-čun | 42,46 (13. ) | 1:25,29 (13. ) | 2:08,88 (8. ) | 4:33,55 (8. ) | 173,656 | |
21. | Marcela Kramárová | 43,15 (19. ) | 1:27,78 (28. ) | 2:15,83 (25. ) | - | 132,316 |
Externí odkazy
[url=https://www.speedskatingnews.info/en/results/?eventID=1046]Výsledky z mistrovství světa juniorů 2001[/url], speedskatingnews.info
2001 Kategorie:Rychlobruslení v roce 2001 Kategorie:Rychlobruslení v Nizozemsku Kategorie:Sport v Groningenu Kategorie:Sport v Nizozemsku v roce 2001