Mistrovství světa ve fotbale hráčů do 17 let 2009

8
4
2

Mistrovství světa ve fotbale hráčů do 17 let 2009 se konalo od 24. října do 15. listopadu v Nigérii. Turnaj, pořádaný pod patronací FIFA byl třináctým v pořadí a odehrával se ve městech: Abuja, Lagos, Enugu, Ijebu-Ode, Kano, Calabar, Kaduna a Bauchi. Obhájcem titulu byla domácí Nigérie, ta však ve finále podlehla Švýcarsku, které získalo v této věkové kategorii první titul mistra světa. Na turnaji mohli hrát hráči narození po 1. lednu 1992.

Skupiny

Los základních skupin proběhl 7. srpna 2009.

Vysvětlivky
left|První dva týmy z každé skupiny a čtyři nejlepší týmy na třetích místech postoupily do play off

center|Cleft310234−1−63

O posledním postupujícím týmu do osmifinále rozhodlo při rovnosti bodů a skóre mezi Spojenými arabskými emiráty, Brazílií a Nizozemím až kritérium fair play. Zde je za inkasovanou žlutou kartu -1 bod, za červenou kartu -3 body (jak za přímou, tak za dvě žluté karty), -4 body v případě žluté karty, kterou následovala přímá červená karta. +more V tomto hodnocení měl tým SAE -5 bodů, Brazílie a Nizozemí -6 bodů.

Vyřazovací boje

Vyřazovací fáze se hrála podle pravidla pro vytvoření pavouka play-off se 16 týmy, které postoupily z 6 skupin na fotbalových mistrovstvích.